Спостерігачі Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського попередили про метеорологічні умови, через які в Києві до 22 червня збережеться забруднене діоксидом азоту та формальдегідом повітря.

Таку інформацію з посиланням на Український гідрометцентр поширила 19 червня прес-служба міської адміністрації.

Загалом у столиці з 18 червня спостерігаються метеорологічні умови, що сприяють накопиченню та утриманню шкідливих домішок у приземному шарі повітря.

"За даними постів спостереження ЦГО ім. Бориса Срезневського, протягом 18-19 червня рівень забруднення діоксидом азоту досяг 4-5 середньодобових ГДК (гранично-допустима концентрація) у районах площ Бессарабської та Деміївської; проспектів Оболонського та Перемоги; вулиць Довженка, Попудренка", - йдеться в повідомленні.

Популярні новини зараз
Хто з українців залишиться без пільг у 2024 році Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів Переказ з картки на картку будуть жорстко контролювати: як можуть заблокувати картку Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень
Показати ще

Також у повітрі виявили надлишки формальдегіду. Рівень забруднення формальдегідом досяг 5-7 середньодобових ГДК у районах площ Бессарабської, Деміївської; проспектів Оболонського та Перемоги; бульвару Лесі Українки та вулиць Довженка, Каунаської.

"Такі метеорологічні умови (антициклональний характер погоди, нічна приземна інверсія, слабкий вітер у приземному шарі та висока температура повітря), за прогнозом Українського гідрометцентру, утримаються у Києві до 22 червня", - йдеться в повідомленні.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що одразу кілька смерчів зафіксували під Києвом, над каскадом Святошинських озер в бік річки Нивка. Один із них зняв на відео мешканець Новобіличів Олександр.

"Я фарбував стіни в квартирі і милувався краєвидом з вікна. Ледь не впав, коли побачив вдалині над озерами смерчі. Їх було всього три. Всі три я не встиг зняти, два наче розчинилися в озері, але один вдалося зняти на відео. Цей смерч був найбільший. Він значно вищий за наші будинки", – розповів очевидець.

Пізніше директор Українського гідрометеорологічного центру МНС України Микола Кульбіда пояснив, що таке явище насправді досить рідкісне, при чому зовсім не прогнозоване для Києва.

"Для утворення смерчів потрібно кілька факторів: висока температура, дуже висока вологість повітря, насиченість атмосфери вологою і сприятливі синоптичні процеси. Вони виникають в тих місцях, де є цей комплекс сприятливих факторів… При виникненні 100 подібних ситуацій, лише в одному виникає таке явище. Тому прогнозувати його практично неможливо, але з допомогою сучасних радарних технологій його можна супроводжувати", - додав Кульбіда.