У суботу, 24 березня, світ відзначає Міжнародний день боротьби з туберкульозом. В Україні інформаційна кампанія проводиться вперше: зокрема, в Києві в рамках заходу будівлю Верховної Ради підсвітили червоним світлом трохи раніше, в четвер.



Акція називається "Нехай засяє світ, вільний від туберкульозу" ( "Light up the world for TB") і нагадує вона про себе щорічно з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я.



Акцію засновано міжнародним партнерством "Зупинимо туберкульоз" та проводиться в 2018 році під гаслом "Шукаємо лідерів для звільнення світу від туберкульозу. Ви можете творити історію. Подолаємо туберкульоз разом".

Популярні новини зараз
Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати З 28 квітня та до 5 травня: "Нафтогаз" закликав споживачів оглянути газові лічильники ДПС вже готова списати ваші гроші: кому готуватись до примусового стягнення Зобов'язали передати списки: ТЦК посилює "полювання" на ухилянтів
Показати ще

За даними Міністерства охорони здоров'я, щодня від моторошного захворювання вмирають 11 українців.



Всесвітній день боротьби з туберкульозом (World Tuberculosis Day) відзначається щорічно 24 березня - в день, коли в 1882 році німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про зроблене їм відкриття збудника туберкульозу. У 1905 році вчений отримав Нобелівську премію в галузі медицини. Цей День був заснований в 1982 році за рішенням ВООЗ і Міжнародного союзу боротьби з туберкульозом і легеневими захворюваннями та приурочений до 100-річчя від дня відкриття збудника туберкульозу - палички Коха.

Туберкульоз - інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. І без відповідного лікування осіб, хворий на активну форму туберкульозу, щорічно може заразити в середньому 10-15 осіб. В даний час щорічно туберкульоз забирає життя 1,6 мільйона чоловік (більшість з яких - жителі країн, що розвиваються) і є однією з 10 провідних причин смерті в світі.


Символ Дня боротьби з туберкульозом - біла ромашка, як символ здорового дихання. Хоча офіційно сьогоднішня дата була затверджена в 1982 році, але проведення протитуберкульозних заходів почалося в світі ще в кінці 19 - початку 20 століть і грунтувалося на благодійності.

Вважається, що саме тоді й народилася ідея Дня Білої квітки, коли в Женеві вперше на вулиці вийшли хлопці та дівчата зі щитами, посипаними кольором білої ромашки. Вони збирали пожертви для лікування хворих на туберкульоз. Потім дані акції стали проходити і в інших європейських країнах, а продаж ромашок привертала увагу населення і приносила протитуберкульозних організаціям дохід.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що в Україні знову дозволили використовувати болгарську вакцину, через яку померла дитина.