Від суботи 14 липня вартість проїзду у громадському транспорті Києва дорожчає. Підвищення тарифів спровокувало неабиякий ажіотаж, зокрема, біля кас столичного метрополітену: на деяких станціях черги закінчувались аж на вулиці, бо багато хто поспішав придбати жетон чи проїзний за старими цінами.

Портал "Знай.uа" вирішив порівняти вартість громадського транспорту в Україні та інших столицях Європи. Результати по-справжньому вражають.

Вартість безлімітного місячного проїзду у європейських столицях та Києві:

Прага (Чехія) – 600 гривень

Популярні новини зараз
Виняток із правил: хто з українців може законно не платити за доставку газу Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще

Варшава (Польща) – 700 гривень

Будапешт (Австро-Угорщина) – 1050 гривень

Київ – 1300 гривень.

При цьому в українській столиці кусається не лише ціни за проїзд у транспорті. Кидається в око також і допотопний стан маршруток, тролейбусів і трамваїв, які більше скидаються - у кращому випадку - на пострадянський металобрухт.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що подорожчання проїзду на всі види громадського транспорту у Києві – тільки початок запровадження нових тарифів. Незабаром у більшості областей України вартість перераховуватимуть мало не щороку.

Подорожчання проїзду: основні зміни

У першу чергу переглянуть тарифи на перевезення пасажирів залізничним транспортом можуть збільшуватися на 25% (+/- 3%) в 2018-2019 роках і на 30% (+/- 3%) - в 2020-2021 роках. Це вже підтверджено прогнозом Кабміну щодо економічного і соціального розвитку України на 2019-2021 роки

Згідно цього документу, тарифи на вантажоперевезення також можуть зростати на 25% щорічно (+/- 3%) в 2018-2019 роках, але в 2020-2021 роках їх зростання сповільниться до 20% (+/- 3%).

Уряд також нагадав, що минулого року зростання тарифів на пасажирські залізничні перевезення склало 5,9%, вантажні - 15%. "Укрзалізниця" була перетворена в акціонерну компанію в грудні 2015 року. За підсумками 2017 року компанія отримала 100 млн грн прибутку.

Як відомо, до складу "Укрзалізниці" входять Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-Західна і Придніпровська залізниці, а також інші підприємства і організації єдиного виробничо-технологічного комплексу, що забезпечують перевезення вантажів і пасажирів.

Залізничні квитки на потяги Укрзалізниці подорожчали з 1 червня на 6% у зв'язку з настанням літнього сезону. Це сталося одразу після підвищення цін на квитки на 12% 30 травня.