Депутати Київської міської ради підтримали проект рішення "Про використання поліетиленових пакетів в магазинах і точках продажу товарів". "За" було віддано 75 голосів.

Згідно з рішенням, депутати Київради рекомендують суб'єктам торгівлі та сфери послуг відмовитися від використання поліетиленових пакетів. В якості альтернативи пропонуються біологічні полімерні або паперові пакети, багаторазові сумки і т. П., Повідомляє "Дзеркало тижня".

"Наша головна ідея - зробити покупку і використання поліетилену немодним. Коли ви купуєте їжу або інші речі в поліетиленових пакетах, середній термін їх розпаду - понад 100 років. Ми хочемо зробити так, як у багатьох країнах світу, де використання поліетилену або обкладається великими податками , або взагалі заборонено ", - зазначив автор документа, депутат Київради Костянтин Яловий.

Депутат додав, що органи місцевого самоврядування не можуть встановлювати заборону на оборот товарів, і рішення Київради є рекомендаційним.

Нагадаємо, при вступі заборони пальмового масла, зростання цін в магазинах неминучий. Законопроект, який зараз знаходиться на розгляді передбачає повну заборону на використання пальмового масла в традиційних молочних продуктах: сирах, олії, кислому молоці, ряжанка, сметані, сирі, кефірі.

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців
Показати ще

Експерт вважає, що на даний момент в умовах низької купівельної спроможності населення українці будуть змушені обмежувати себе. Експерт підкреслив, що пальмова олія змогли повністю заборонити лише кілька дуже розвинених країн світу, в яких купівельна спроможність громадян дозволяє купувати їм виключно молочні продукти високої якості.

Як повідомляв портал "Знай.uа", з 14 липня вже вступить в силу подорожчання проїзду в громадському транспорті, яке нещодавно анонсували киянам. Соціальні мережі вибухнули обуренням, що можна зрозуміти: стан більшості тролейбусів, автобусів і вагонів метро залишає бажати кращого, та й доходи громадян не дозволяють платити за проїзд більше. Столичний градоначальник Віталій Кличко назвав підвищення цін економічно обґрунтованим і пообіцяв найближчим часом оприлюднити розрахунки, згідно з якими ціни, власне, і підняли.

Градоначальник також підкреслив, що рішення про підвищення вартості проїзду є непопулярним, але вимушеним, з огляду на необхідність належної роботи транспорту, його безпеки і комфортності. У той же час він додав, що проїзд для пільгових категорій киян - пенсіонерів, школярів, ветеранів АТО залишається безкоштовним.