Одразу кілька смерчів зафіксували під Києвом, над каскадом Святошинських озер в бік річки Нивка. Один із них зняв на відео мешканець Новобіличів Олександр.

Несподівано для нього, стихія дала про себе знати, при чому за потужністю смерчі всі були різними.

Сила стихії на Київщині

"Я фарбував стіни в квартирі і милувався краєвидом з вікна. Ледь не впав, коли побачив вдалині над озерами смерчі. Їх було всього три. Всі три я не встиг зняти, два наче розчинилися в озері, але один вдалося зняти на відео. Цей смерч був найбільший. Він значно вищий за наші будинки", – розповів очевидець.

Пізніше директор Українського гідрометеорологічного центру МНС України Микола Кульбіда пояснив, що таке явище насправді досить рідкісне, при чому зовсім не прогнозоване для Києва.

"Для утворення смерчів потрібно кілька факторів: висока температура, дуже висока вологість повітря, насиченість атмосфери вологою і сприятливі синоптичні процеси. Вони виникають в тих місцях, де є цей комплекс сприятливих факторів… При виникненні 100 подібних ситуацій, лише в одному виникає таке явище. Тому прогнозувати його практично неможливо, але з допомогою сучасних радарних технологій його можна супроводжувати", - додав Кульбіда.

Популярні новини зараз
Перевіряйте банківську картку: українцям додатково виплатять по 4000 гривень Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору
Показати ще

Дивіться: Смерч під Києвом

Смерчі несуть загрозу?

Фахівець підтверджує: явища такого типу можуть бути небезпечними, адже незабаром ризикують перекинутися на ближні території, охопивши чималу площу:

"Про цей випадок я не знаю, але влітку ці речі можуть утворюватися, але вони мають дуже локальне значення і зазвичай не є руйнівними. Хоча якщо згадати 1995 рік, коли були кілька смерчів у Дніпропетровській і Запорізькій областях, які порушили кілька сіл… При смерчі завжди загроза є", - зазначив Кульбіда.

Як відомо, щороку смерчі спостерігаються у різних районах країни. Найбільша їх повторюваність вздовж Дніпра: Дніпропетровська, Кіровоградська, Полтавська, Черкаська, Київська області, а також на крайньому Заході – це Волинська, Рівненська і Львівська області.

Якщо всі торнадо чи смерчі діляться на категорії до 5 класу, то в нас вище 3-го ніколи їх не було. Тому вони не такі масштабні й не такі руйнівні, як в США. Останній смерч, який спостерігався – був на морі вчора в районі, що прилягає до Півдня Одеської області.

Дивіться: найпотужніші смерчі в Україні

Як повідомляв портал "Знай.ua", 18 червня моторошна стихія обрушилася на західну частину Японії: тут землетрус магнітудою 6,1 забрав життя трьох людей, одна з них – дитина. Землетрус також забрав життя двох літніх чоловіків. Через катаклізм більше 40 людей отримали травми і поранення різного ступеня тяжкості.