Сфера охорони здоров'я дуже складна. Якщо ви не знаєте, хто така Ольга Богомолець і хочете з'ясувати подробиці її життєвого шляху, принципи та погляди, до якої партії належить, тоді швидше читайте цю статтю. І «діагностуйте» моменти, що цікавлять. Про те, що власниця власного замку, особистий лікар екс-президента Віктора Ющенка буде балотуватися в президенти України, стало відомо в ефірі ток-шоу «Український формат». Їй належить одна з найдорожчих приватних клінік країни і не тільки. Дізнайтеся, які матеріальні статки Ольги Богомолець. І з чим пов'язані її гучні скандали?

Біографія

Народилася 22 березня 1966 року.

Знак Зодіаку: Овен. За східним гороскопом: рік Вогняного Коня.

Національність: українка.

Віросповідання: православна.

Захоплення: живопис, мистецтво.

Колись Ольга Богомолець критично висловлювалася в соцмережах про ключові принципи реформи, які були запропоновані екс-міністром Олександром Квіташвілі. Вона говорила про це неодноразово в інтерв'ю.

Ольга Богомолець
Ольга Богомолець

Доктор-нардеп нарікала на нерозторопність МОЗ і критикувала реформу екс-міністра охорони здоров'я. Тоді чому її помічник Володимир Курпіта згодом розхвалював цю ж саму реформу з невеличкими поправками?

І чи дійсно законопроекти «грузинського десанту» такі вже погані? Адже Ольга Вадимівна частенько лякала українців медмафією та фарммафією. То що ж відбувається насправді? Спробуємо розібратися.

Сім'я

Дитинство та юність пройшли в Києві. Батьки: батько - доктор медицини Вадим Акимович Березовський, мати - професор кафедри патологоанатомії Національного медуніверситету ім. О. Богомольця. Матері вже немає в живих, вона пішла з життя в 2013 р.

Сімейний стан: одружена. Сім'я: четвертий чоловік - Ігор Вікторович Кирилюк (за освітою - адвокат), діти - четверо.

Вийшла заміж у 19 років. Син Андрій - первісток. Дитина народилася після шести років спільного життя. Коли він з'явився на світ, чоловік написав відмову від дитини.

Другий шлюб теж не був вдалим. Вона народила дочку Ганну, потім - Катерину. Її другим чоловіком став американець українського походження. У інтерв'ю ЗМІ лікар в п'ятому поколінні розповідала, що він її бив, і в родині панувало насильство.

Ольга Богомолець
Ольга Богомолець

Залишившись із трьома дітьми на руках, повернулася до України та створила клініку (про неї мова піде нижче). Третій чоловік - Олексій Євгенович Шереметьєв, колекціонер. Від цього шлюбу народилася дочка Софія. Четвертим чоловіком став адвокат Ігор Кирилюк, з яким вона й досі мешкає.

Освіта

Після закінчення школи вступила до університету (тоді ще - інститут), де працювала її мама. Закінчила навчальний заклад за спеціальністю «лікувальна справа» з червоним дипломом у 23 роки.

Протягом двох років проходила клінічну ординатуру в Українському держінституті удосконалення лікарів. У 27 років - курс екологічної дерматології. Підвищувала рівень кваліфікації в Пенсильванському медуніверситеті США.

2014 р. - курси Української військово-медичної академії Міністерства оборони України.

Кар'єра і бізнес

Свою трудову діяльність починала з посади клінічного ординатора, лікаря-дерматолога. Лікарня, в якій працювала спочатку - Київський міськшкірвендиспансер. Приступила до роботи після здобуття вищої освіти. Поєднувала з навчанням в клінічній ординатурі. П'ять років завідувала відділенням у облшкірвендиспансері.

У 1997 році заснувала й очолила Київський інститут дерматології та косметології. Дерматологічна галузь інституту - провідна. Крім цього, тут надається косметологічна допомога. Клініка обладнана сучасними апаратами для ранньої діагностики небезпечних онкозахворювань.

Центр Ольги Вадимівни включає відділ дерматокосметології, дитячого здоров'я, лазерної терапії, пластичної хірургії, естетичну медицину, омолоджуючі послуги медспеціалістов для краси тощо. Крім цього, нардеп-дерматолог - власниця ще одного Інституту теледерматологіі. Їй також належить мережа діагностичних клінік доктора Богомолець.

Ольга Богомолець
Ольга Богомолець

З 2007 року - професор кафедри дерматології та венерології (медичний університет, де колись навчалася). З 2009 - професор Одеського держмедуніверситету.

Під час Євромайдану - координатор медслужби. На Майдані її вважали моральним лідером Медичної сотні. Надавала медичну допомогу пораненим на вулиці Банковій у зіткненнях під Адміністрацією президента. Давала ряд інтерв'ю іноземним ЗМІ з проханням до світової спільноти допомогти припинити кровопролиття у нас у країні.

Ольгу Богомолець запрошували зайняти пост Міністра охорони здоров'я. 26.02.14 р. вона відповіла відмовою. Народний депутат, партія Петра Порошенка «Солідарність». У минулому підтримувала «Нашу Україну». Була особистим лікарем екс-президента України Віктора Ющенка.

Компромат і чутки

Згідно з даними відкритих джерел, в розпал розгляду законопроектів серед помічників Ольги Богомолець з'явився Володимир Курпіта, який очолює Стратегічну дорадчу групу з питань реформування системи охорони здоров'я, куди запрошували в свій час і грузинського екс-міністра Олександра Квіташвілі, діяльність якого неодноразово критикувала професор-дерматолог.

Три роки тому, через два тижні після негативного вердикту законопроектів О. Квіташвілі в Харкові пройшла конференція, на яку був запрошений Володимир Курпіта. І якщо до цих пір Ольга Вадимівна весь час критикувала законопроекти Олександра Квіташвілі, лякаючи населення України можливою медмафією та фарммафією, то тепер харківське медичне співтовариство могло здивуватися сказаному.

Адже її помічник та глава СДГ у одній особі розповідав присутнім про майбутню медреформу, повторюючи виступ тепер уже екс-міністра охорони здоров'я Олександра Квіташвілі в тому ж Харкові.

Ольга Богомолець
Ольга Богомолець

Тези та принципи - буквально ті ж. Лише незначні розбіжності в цифрах. Київським гостям і харківському медбратству роздали матеріали по медреформі на користь автономізації медустанов, яка, як зазначала раніше доктор дерматовенеролог, повинна привести до тотальної приватизації поліклінік і медустанов представниками «мафії».

Виходить парадокс: нардеп-косметолог довгий час доводила медіа-майданчикам, що реформа екс-міністр та його команди нікуди не годиться. А потім її офіційний помічник раптом починає їздити Україною, як розробник реформи, розхвалюючи її.

Так у чому ж справа? Може, вона повинна була зірвати починання екс-міністра? Чи її до цього хтось змусив? У будь-якому випадку зрив реформи - це поразка Олександра Квіташвілі.

За даними ЗМІ, ще в 2013 р. її звинувачували в замовленні побиття Віктора Топольницького. Правозахисник боровся тоді за землі навколо річки, на берегах якої розташовано музей «Замок Радомисль», що належить кандидату в президенти.

Народний депутат від фракції БПП - власниця семи земельних ділянок. Крім них, три земельних наділи - в оренді. Згідно з декларацією за 2016 р., їй належать кілька житлових будинків:

• Невеличкий у Покровському (Очаківський район, Миколаївська область) - ділянка знаходиться на Кінбурнській косі.

• Великий будинок (майже 540 кв. м) у Іванковичах на Київщині (15 км від столиці).

• На Львівщині (в Сколе) також є свій будиночок.

• Їй належать 33% будинка, що в Верхньому Синьовидному Львівської області.

У її власності - шість столичних квартир загальною площею 855,18 кв. м. (це ж які кошти (!). Крім цього, ще дві інших київських квартири - в загальній з родичами власності. Їй належить 5 гаражів, три машиномісця. І ще ряд нежитлових приміщень загальною площею майже 2 тис. квадратів.

Відомий замок у Радомишлі Житомирської області також у її власності. Історико-культурний комплекс із прилеглими будівлями належить лікарці з 27.03.2012 р. До речі, у чоловіка в Радомишлі є житловий будинок на 82,8 квадрата і квартира на 66,9.

Ольга Богомолець
Ольга Богомолець

Нардеп-лікар декларує колекцію ікон, твори мистецтва – понад 100 картин, антикваріат. Із нематеріальних активів - різні способи лікування, знаки товарів та послуг, авторські права на музику до ряду пісень і слова, кілька авторських книг.

Із транспортних засобів - «Мерседес-Бенц» ML 350, куплений у 2012 р. у автосалоні. Зазначена в декларації вартість - 596 тис. 850 грн. У 2018 року на вторинному ринку автомобіль такого року випуску коштує від 900 тис. грн. до понад 1 млн. А новий із салону - від 89 тис. доларів (майже 2,5 млн. грн.)

У чоловіка - «Фіат Нуово Добло», який також було придбано в автосалоні в 2014 році. Зазначена вартість - 277 тис. 900 грн. У 2018 році на вторинному ринку його вартість - від 300 до 400 тис. грн. Без пробігу - 490 тис. грн.

Зарплата декларанта за 2016 рік - 20 тис. 935 грн. Дохід від оренди житла - майже 2 млн. грн., у чоловіка - майже 60 тис. грн. Відома лікарка отримувала компенсацію комунальних платежів у розмірі 104 тис. 87 грн. Аліменти на утримання дитини - 240 тис. грн. У спадок від Катерини Олегівни Богомолець кандидат у президенти отримала 145 тис. 648 грн.

Зарплата чоловіка за сумісництвом - 1 млн. 161 тис. 916 грн. Його прибуток від занять підприємницькою діяльністю - 1 млн. 353 тис. 138 грн. Крім цього, в декларації зазначені відсотки, компенсації, дивіденди тощо.

Досить довгий список у багатої лікарки і у грошових активів: на різних банківських рахунках у неї 17417 доларів, 23935 грн., 2348 євро; у Ігоря Вікторовича - 141667 грн., 24 долари (зазначені загальні суми). Готівкою: 72 тис. євро, 220 тис. доларів. У Ольги Вадимівни - 290 тис. євро, 380 тис. доларів.

Фотографії

Ольга Богомолець
Ольга Богомолець

Ольга Богомолець
Ольга Богомолець

Ольга Богомолець
Ольга Богомолець

Відео

Посилання

Фейсбук. На момент входу публікації на її сторінку були підписані 64 тис. 146 осіб.

Офіційний сайт, Інститут дерматокосметології лікаря Богомолець.

Адреса, контакти: 01030, бульвар Тараса Шевченка, 17, м. Київ. Телефони: +38 (044) 235-00-08, +38 (044) 235-40-60. Електронна адреса: info@cdb.com.ua

Офіційний канал Ольги Богомолець у YouTubе.