Євген Володимирович Мураєв – український політик, бізнесмен. Учасник президентських виборів 2019 року.

Біографія

Дата народження – 2.12.1976

Вік – 42 роки

Місце народження – місто Зміїв, Харківська область

Національність – українець

Сім'я

З 2005 року був одружений на Валерії Таранової. 7 квітня 2017 пара розлучилася. У сім'ї народилося двоє синів.

Журналісти вважають, що політичною кар'єрою Мураєв зобов'язаний своїй екс-дружині. Батько Валерії Олег Таранов займав посаду заступника міністра в 1996 році, а згодом був членом економічної ради при президенті Кучмі. Журналісти вважають Таранова учасником скандальної приватизації глиноземного заводу в Миколаєві росіянином Олегом Дерипаскою. Таранов істотно вплинув і на розвиток кар'єри Мураєва. Крім того, Євген Володимирович був одружений на племінниці одіозного Володимира Рабиновича.

На сьогоднішній день Євген Мураєв одружений на Катерині Гордієнко. Жінка – юрист і актриса.

Евгений Мураев

Освіта

Після здобуття середньої освіти в рідному місті переїхав до Харкова і вступив в ХНУ імені В.Н. Каразіна. У 1999 році політик закінчив ВНЗ за фахом «фінанси і кредит».

Вже маючи статус народного депутата Мураєв закінчив ще один харківський ВНЗ - мова йде про Юридичної академії імені Ярослава Мудрого.

Кар'єра і бізнес

Уже відразу після закінчення ВНЗ Мураєв почав займати високі посади – в 2000-му він стає директором ТОВ «Анклав». Уже за перший рік політик зміг заробити свій перший мільйон. Після перейшов в «МКМ-Харків» і знову на посаду директора.

З 2009 по 2010 рік обіймав крісло гендиректора в компанії «Східна фінансова група». Створили цю організацію в 2009 році батьки Мураєва. Через короткий час компанія викуповує завод «Рапід». Після власником останньої став той самий Олег Таранов, а пост генерального директора зайняв батько Євгена Володимировича.

Політична кар'єра

У 2006 році Мураєв стає депутатом в Харківській обласній раді в складі партії «Віче», якою, до слова, керувала одіозна Інна Богословська. Там Мураєв очолив комісію з питань паливно-енергетичного комплексу, що дозволило лобіювати власні інтереси новоспеченого політика.

У 2010 році знову пройшов до облради, однак уже в складі Партії регіонів. Через кілька місяців наказом Януковича Мураєв був призначений головою Зміївської районної адміністрації. Тоді Євген Володимирович і завів політичгні відносини з Геннадієм Кернесом і Михайлом Добкіним.

У листопаді 2012 року Мураєв пройшов до Верховної Ради. У перший час політик нічим не виділявся в парламенті. Тільки під час Революції Переваги голосував за «диктаторські закони».

Після Євромайдану знову пройшов до парламенту від партії Опозиційний блок. Але в 2016 році Мураєв заявляє про вихід з цієї політсили і разом зі своїм родичем Вадимом Рабиновичем створює політичний проект «За життя».

У минулому році Мураєв заявив, що Рабинович співпрацює з Петром Порошенко, тому виходить з партії «За життя». Незабаром створює власну політичну силу «Наші». 7 листопада минулого року почав віщати телеканал «НАШ», що належить Мураєву.

Політик потрапив до списку санкцій Російської Федерації. Крім Мураєва в список потрапили такі одіозні фігури, як Михайло Добкін, Олександр Вілкул, Вадим Новінський, Геннадій Труханов.

У 2019 Центральна виборча комісія зареєструвала Євгенія Володимировича в якості кандидата на пост президента. Вибори пройдуть 31 березня.

Політична програма

Мураєв заявляє, що Україна буде «територією постійної нестабільності» до закінчення війни на території Донбасу. У разі своєї перемоги він якимось чином припинить всі бойові дії і створить переговори, в яких братимуть участь усі сторони конфлікту. Крім того, на думку політика України повинна відмовитися від натовських амбіцій.

На думку політика, наша країна повинна повернути позаблоковий статус. Це питання він планує винести на всеукраїнський референдум. Також можливий вихід з асоціації з ЄС, яку, на думку Мураєва, «потрібно переглянути на користь України або взагалі відмовитися від неї».

Україна повинна стати сполучною ланкою між Заходом і Сходом. Тому політик хоче перетворити нашу країну в «міст» між Європою і Азією.

Мураєв обіцяє знизити ціни на комунальні тарифи, а також розпочати активну боротьбу з корупцією.

Компромат і чутки

У 2010 році розпорядженням президента України Віктора Януковича Євген Мураєв був призначений головою Зміївської районної державної адміністрації. Саме в цей час наш герой і почав вести тісну дружбу з Кернесом і Добкіним. До речі, у них і зараз хороші стосунки.

26 жовтня 2014 року Мураєв був переобраний в парламент від партії «Опозиційний блок» і став членом Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

Але через деякий час він виходить з партії і за підтримки Рабиновича створює нову - "За життя". Але вже в 2018 році він з неї йде, обґрунтувавши це тим, що Рабинович підтримує Порошенко. Але вже в той час його соратник не соромився відкрито підтримувати Юлію Тимошенко. Деякі ЗМІ повідомляють, що Мураєв просто не хотів повертатися в опоблок з якого йшов раніше.

Після цього Мураєв пішов у вільне плавання. Нібито. Він створив власну партію, яку назвав єдиною проукраїнською, хоча сам перебував у списку Миротврца.

Деякі експерти говорили, що зробив політик це заради грошей, які отримував від Яценюка.

Незважаючи на все це Мураєв продовжував висловлювати свою проросійську позицію, кажучи, що Майдан - це державний переворот, а Сенцов - терорист. Будь-канал після таких висловлювань просто прибрав би подалі політика від прямого ефіру, але у Мураєв для цього був власний канал - NewsOne. Який після цього цих висловлювань довелося кілька разів передати іншим людям у володіння, а згодом і закрити.

Крім цього, деякі ЗМІ пов'язують Мураєва з "Антифашист", і з агентством "Росія сьогодні". При цьому варто відзначити, що обидва проекти не є відображенням політичної ідеології Мураєва, це виключно бізнес-проекти, так як народний депутат звик заробляти на всьому.

В останньому скликанні Верховної Ради Мураєва називають некорисним депутатом. З 160 поданих ним проектів законів не прийнятий жоден. А за 4 роки перебування в Раді харків'янин тільки один раз виступав з трибуни.

У 2018 році Мураєв створив власну партію «Наші». Цікаво, що в Російській Федерації існує молодіжна організація з аналогічною назвою, яку створив Владислав Сурков.

Якщо в Парламенті Мураєв вважає за краще мовчати, то на телебаченні він часто виступає з сепаратистськими заявами і гаслами. Медійної персоною політик став в 2014 році, коли у дядька своєї дружини купив телеканал NewsOne. Так, наприклад, в листопаді 2017 року Мураєв заявив в ефірі свого телеканалу NewsOne про те, що Революція Переваги була держпереворотом. А в минулому році назвав терористом українського політв'язня Олега Сенцова.

Після цього сайт «Миротворець» вніс нардепа в свою базу, а депутати з Народного фронту зажадали від Генпрокуратури відкрити проти Мураєва кримінальну справу за публічне приниження країни. Пізніше Євген Володимирович записав відео, в якому просив вибачення нема за свої слова, а за дії української влади. До слова, творці миротворця називають його антиукраїнським пропагандистом, пособником терористів і російських окупантів.

Не соромиться своїх проросійських поглядів і нинішня дружина Мураєва Катерина. Вона брала участь у зйомці пропагандистської стрічки «Спасибі дідові за перемогу».

Декларація

У своїй декларації за 2017 рік політик вказав квартиру в Харкові, площа якої становить 170 квадратних метра, а також орендоване нежитлове приміщення площею 128 квадратних метрів. У столиці політик проживає в номері готелю «Національний».

Також Мураєв вніс до декларації троє елітних годинників фірм Breguet, Bovet, Rolex, а також рушницю Blaser Attache, 15 картин ХIХ - ХХ століть, які віддав дружині при розлученні. Колишня дружина політика має низку золотих прикрас, елітні годинники та дорогоцінні метали.

Кандидат в президенти тримає в банку майже 4 тисячі гривень і 280 євро. Судячи з усього, банківським установам він не довірять, так як готівкою зберігає 10,5 мільйона гривень, 2 мільйони доларів і 1 мільйон євро.

Пересувається політик на престижному автомобілі Lexus LX 570. А у Валерії Олегівни є автомобіль BMW моделі X6.

У своїй декларації Євген Мураєв вказав річний заробіток у розмірі 71 тисячі гривень. Значний дохід він отримав від здачі в оренду нерухомого майна – 200 тисяч гривень.

Фотографії

Фото 1 из 4.
Фото 2 из 4.
Фото 3 из 4.
Євген Мураєв
Фото 4 из 4. Євген Мураєв

Відео

Посилання

Офіційний сайт Євгена Мураєва

Сторінка політика в Фейсбук

Сторінка Євген Володимировича в Твіттері