Рейтинг кандидата на пост президента країни від націоналістів - менше 1%. Тоді навіщо Руслан Кошулинський бере участь у президентських виборах, якщо свідомо розуміє, що програє? Дізнайтеся: яка задумка націоналістів? Навіщо головному супернику Андрія Садового на виборах мера Львова брати участь у президентських перегонах? Читайте також про те, як помічнику Олега Тягнибока вдалося побудувати кар'єру.

Біографія

Народився 9 вересня 1969 року.

Знак Зодіаку: Діва. За східним гороскопом: рік Земляного Півня.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік кандидата: 49 років.

Захоплення: активний відпочинок, кулінарія. У юності - легка атлетика.

У 2015 році партія ВО «Свобода» висуне його кандидатуру в мери Львова. На виборах львівського градоначальника Руслан Кошулинський вийшов у другий тур і набрав 36,86% голосів, програвши Андрію Садовому, який взяв 61,10% голосів виборців.

Руслан Кошулинський
Руслан Кошулинський

Як повідомляли тоді медіа-видання, «свободівець» був головним конкурентом мера Львова. А сьогодні балотується в президенти країни. Читайте подробиці його біографії. І дізнайтеся: з якою метою він бере участь у президентських перегонах?

Сім'я

Дитинство та юність пройшли у Львові. Тут майбутній «свободівець» народився і виріс.

Сімейний стан: одружений, дружина Марія Василівна. Діти: наймолодший - син Богдан (2002 р.н.), дві дочки - Іванна (1993 р.н.) і Христина (1991 р.н.)

Освіта

У 17 років закінчив Львівську школу-інтернат. Цей навчальний заклад спеціалізований - зі спортивним профілем. Серйозно займався легкою атлетикою.

У 18 років пішов служити в армію. Старший сержант, артилерист, командир гармати великих калібрів. Служив у секретній частині Німеччини.

Через два роки навчався у Львівському кооперативному технікумі (нині - коледж), який знаходиться на вул. Клепарівській, 11. Закінчив навчальний заклад в 22 роки. Саме тут він навчився готувати котлети, варити борщ.

Його життя кардинально змінила зустріч із лідером ВО «Свобода» Олегом Тягнибоком. За даними відкритих джерел, з ним Руслана Кошулинського познайомив кум. Потрібне знайомство допомогло отримати «корочку» - диплом бакалавра Тернопільського економічного університету.

Руслан Кошулинський
Руслан Кошулинський

Вивчав тут правові категорії. Як зазначено на офіційному сайті навчального закладу, цей курс професійний, спрямований на підвищення кваліфікації.

Кар'єра і бізнес

Зв'язки з націоналістами допомогли і з веденням бізнесу. До цього в Руслана Кошулинського справи йшли не дуже добре. У 21 рік він почав свою трудову діяльність у Російській Федерації. Працював інженером у артілі старателів у Красноярському краї.

У інтерв'ю виданню ASN Руслан Володимирович роказував про те, що поїхав тоді в Сибір з артіллю старателів на золото працювати кухарем. Доводилося стояти біля плити по 12-14 годин на добу без вихідних. І отримувати 300-500 доларів на місяць - колосальні на ті часи гроші.

Через 3 роки повернувся на Україну, до Львова. Але не зміг знайти гідну роботу та відкрити власну справу, поки не відбулася знайомство з Олегом Тягнибоком.

У 27 років Руслан Кошулинський стає членом Соціал-національної партії України (скорочено - СНПУ). Згодом цю українську радикально-політичну силу перейменують на Всеукраїнське Об'єднання «Свобода».

У 32 роки став помічником-консультантом народного депутата України. Через рік була дворічна перерва. А потім знову відновив свою діяльність у ролі помічника-консультанта. І нарешті відкрив свій власний бізнес, одночасно отримавши звання бакалавра.

Руслан Кошулинський
Руслан Кошулинський

З серпня 2008 року зайняв пост заступника голови ВО «Свобода». У 39 років стає головою фракції «Свобода» у Львівській міській раді. Бере участь у формуванні бюджету депутатської комісії.

Через 4 роки - керівник центрального виборчого штабу Всеукраїнського об'єднання «Свобода», народний депутат.

2012-2014 рр. - заступник Голови Верховної Ради України.

За часів Революції гідності брав безпосередню участь у цих заходах. Перебував у опозиції до правлячої коаліції.

22 лютого, під час екстреного засідання Верховної Ради, що стосується визначення дати дострокових виборів президента і розгляду кандидатури на пост прем'єр-міністра, Руслан Володимирович був віце-спікером і проводив збори.

У 46 років за власним бажанням проходив військову службу на Донбасі в званні сержанта.

Компромат і чутки

Сьогодні Руслан Володимирович прекрасно розуміє, що його рейтинг як кандидата на пост президента України досить низький. Тоді навіщо вносити заставні 2,5 млн. грн., знаючи про те, що шансів на перемогу немає?

Задумка націоналістів - брати участь у президентській виборчій гонці для того, щоб розкрутити Руслана Володимировича як претендента на крісло мера Львова. Як відомо, 4 жовтня 2018 року Андрій Іванович заявив у ефірі каналу «UA: Перший» про те, що не братиме участі в наступних виборах міського голови Львова.

У цей же період часу Олег Тягнибок несподівано заявив про те, що не братиме участь у виборах президента 2019 року. І запропонував висунути замість себе кандидатуру Руслана Кошулинського, який є главою секретаріату ВО «Свобода».

Згідно з прогнозами львівського політолога Ігоря Фещенка, його участь у президентській кампанії - це можливість прокачати себе інформаційно перед виборцями для прийдешніх місцевих виборів.

Одночасно політологи відзначають, що сьогодні, порівнянно з періодом Майдану, популярність націоналістів у Львові знизилася. І кандидатура екс-віце-спікера Руслана Кошулинського не дуже розкручена.

Згідно з декларацією за 2011 рік, загальна сума сукупного доходу декларанта становила 18 тис. 250 грн. Заробітна плата - 16 тис. 250 грн. Вказана квартира площею 165 кв. м.

А у буквально напівпорожній декларація за 2013 рік раптом з'являється квартира на 235 кв. м. Транспортні засоби відсутні. Хоча ще 2 роки тому вказував три: ЗАЗ 968, 1985 р.в., Ford Transit Connect, 2004 р.в., причіп ПВ 350, 1994 р.в. На банківському рахунку декларанта - трохи менше 10 тис. грн.

У 2017-му з об'єктів нерухомості у власності декларанта зазначений житловий будинок площею 235 кв. м у Львові, придбаний 02.07.2014 р. І земельна ділянка на 334 квадрата. Із недобудованих об'єктів - гараж площею 45 кв. м, теплиця - 41 м² і альтанка - 18 м².

Nissan Leaf, 2013 р.в., належить дружині Марії. Заробітна плата дружини, отримана за основним місцем роботи АТ «Галичфарм» в 2017 році, - 129 тис. 798 грн. Зарплата декларанта (ВО «Свобода») за рік склала 22 тис. 458 грн.

При цьому на його різних банківських рахунках 13 тис. 783 грн. і 2 тис. 800. Готівкою - 80 тис. грн., 7300 доларів, у дружини - 54 тис. грн. Цікаво: як при такому низькому рівні доходу кандидату вдалося відкласти зазначені грошові суми?

Руслан Кошулинський
Руслан Кошулинський

Може, тому що він не вніс до декларації свій бізнес, а доходи отримував? Як відомо, ще під час виборів градоначальника Львова ЗМІ стало відомо, що націоналіст вніс тоді 100 грн. до статутного фонду товарної біржі «Універсальна», заявляючи при цьому, що не володіє підприємствами.

Виходить, що він - брехун і обманщик, та ще й відомий прогульник. Адже, як повідомляють відкриті джерела, працюючи у Львівській міськраді, Руслан Володимирович пропустив більше половини засідань.

А в грудні 2015 року його влаштував бійку на засіданні Львівської облради. На той момент були обговорені питання громадського транспорту. Коли до зали увійшли ветерани АТО і перевізники, що пікетували на вулиці, між помічником голови ОДА Валентином Харловим і Русланом Кошулинським зав'язалася бійка, ініціатором якої був політик-націоналіст.

Як повідомляли ЗМІ, пікетувальники прийшли, щоб спростувати слова «свободівців» про те, що пікет проводять не ветерани АТО. Мітингувальники були незадоволені висловлюваннями представників ВО «Свобода».

Коли Валентин Харлов показав їм, де «свободівці», Руслан Кошулинський накинувся на нього з кулаками, звинувачуючи в провокації. Облрадою розглядалися тоді проблеми, пов'язані з протестом приватних перевізників, які також пікетували облраду, виступаючи проти перенесення кінцевих зупинок приміських маршрутних автобусів на околицю міста.

До речі, ще в 2013 році «Партія регіонів» збирала підписи про відставку Руслана Володимировича. «Регіонали» хотіли прибрати його з посади віце-спікера ВР через незадовільну роботу. Але згодом глава фракції «регіоналів» вирішив не виносити питання на голосування.

Сьогодні корінний львів'янин - один із претендентів на пост глави держави. 5 націоналістичних організацій заявили про те, що підтримуватимуть голову секретаріату «свободівців». Що ж, націоналіст з 20-річним стажем, напевно, побореться за «спадщину» Андрія Садового.

Фотографії

Руслан Кошулинський
Руслан Кошулинський

Руслан Кошулинський
Руслан Кошулинський

Руслан Кошулинський
Руслан Кошулинський

Відео

Посилання

Фейсбук, на момент виходу публікації в його передплатниках було 15 тис. 797 осіб.

Персональний сайт, ВО «Свобода». Контактні дані, телефони: 0-800-50-29-31 (гаряча лінія), поштова скринька: vo@svoboda.org.ua Для представників ЗМІ: (096) 785-36-50, електронна адреса: presa@svoboda.org.ua

ВО «Свобода», сторінка партії в соцмережі Facebook. На момент виходу публікації були підписані 59 тис. 16 осіб. Подобається сторінка 59 тис. 275 людям.