Православні всього світу відзначають 24 березня Єфимів день. Назвали його так на честь архієпископа Новгородського, шанованого в релігійній спільноті.

Єфим (Євтимій), згідно переказів, народився наприкінці 14 століття, з самого дитинства долучався до церковної справи, а вже у 15 років, за протекцією родини, постригся у ченці.

До 33-х вже здобув собі репутацію працьовитої людини і славився монашими подвигами в Новгороді. Правив єпархією до сивого волосся, постійно займався будівництвом та реставрацією храмів, переписував церковні книги, присвячував себе благим справам.

Популярні новини зараз
Абоненти збунтувалися проти "Київстар": не хочуть доплачувати за гігабайти, якими не користуються Хто з українців залишиться без пільг у 2024 році Боргів не обібратися, якщо забудете про це: українцям нагадали про важливу процедуру Нова смертельна хвороба набирає обертів - "корона" допомогла їй обійти імунітет
Показати ще

Символічним значенням цей день наділяли знахарі: вони лікували зуби, читали спеціальні замовляння, аби ефект був тривалим і біль не повертався. Мазі і порошки, виготовлені в даний день для позбавлення зубного болю, вважалися особливо дієвими.

На Єфима завжди пророкували погодні зміни. У народі казали, що відсутність інію значить – за добу опадів не буде. Сильний холодний вітер передвіщав не теплу весну. Помітити жайворонка означало, що скоро настане тепло. Журавлі, які летять близько до землі – то на дощ.

24 березня починався рух соку в березах, прилітали зяблики і чайки. З зозулею було пов'язано кілька прикмет. При перших звуках голосу цієї птиці потрібно було ляпнути грошима – "щоб водилися". Рання зозуля до узлісся дерева (до появи перших листків) - до голоду. Але ця ж ознака говорила про те, що злодіям в будинку буде невдача. Також у цей день починали садові та городні роботи.

Дивіться: православний календар на 24 березня

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям показали різницю між великодніми святкуваннями православних та католиків.