Народний депутат Надія Савченко подаватиме апеляцію на рішення суду про обрання їй запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Про це заявив у коментарі журналістам її адвокат Віктор Чевгуз після судового засідання,

"Звичайно, що вона напише коротку апеляцію", - сказав Чевгуз.

Він зазначив, що зробив юридичне обгрунтування про те, що рішення суду не відповідає ані матеріалам справи, ані об'єктивній дійсності.

"Ви помітили, що суддя погодився з нами в тому, що вона затримана була незаконно... Але він погодився з прокурором, що доведена вина і ризики обгрунтовані. Тому він її звільнив з-під варти і взяв під варту. Двома реченнями", - сказав адвокат Савченко.

Популярні новини зараз
Росія готується до масштабного наступу: коли чекати нової атаки Реінкарнація "Славути": оновлений ЗАЗ може втерти носа навіть преміальним іномаркам Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати
Показати ще

За його словами, "з Надією розправились за ту позицію, яку вона зайняла".

Варто відзначити, що російським журналістам представник луганських бойовиків на переговорах у Мінську Владислав Дейнего розповів, що так звана "ЛНР" може надати Надії Савченко "політичний притулок".

Представник сепаратистів заявив, що Савченко не координувала свої дії з бойовиками.

"Якщо над Савченко нависне загроза позбутися волі, вона може звернутися до "ЛНР" за політичним притулком. Ми обіцяємо розглянути це питання", – зазначив Дейнего.

22 березня Верховна Рада дала згоду на притягнення до відповідальності, затримання та арешт Савченко. Її підозрюють в організації держперевороту в Україні. ГПУ стверджує, що у слідства є незаперечні докази того, що нардеп особисто планувала терористичний акт в залі парламенту. Відразу після ухвалення рішення в парламенті Савченко затримали прямо в Раді.

Нагадаємо, раніше Комітет з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради схвалив подання ГПУ на притягнення до відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко. Відповідні рішення були одноголосно прийняті на засіданні в четвер, 22 березня.

Всі три подання Генпрокуратури були визнані законними і мотивованими. Після рішення комітету рішення щодо долі Савченко повинна прийняти Верховна Рада. Пізніше генеральний прокурор України Юрій Луценко і депутат Надія Савченко зчепилися в словесній перепалці під час засідання комітету Верховної Ради.

Генпрокурор у заключному слові перед голосуванням заявив, що Савченко вийшла з російської в'язниці "нашпигована пропагандою". У відповідь Савченко звинуватила його у злочинах на Майдані.

Суд ухвалив для Надії Савченко два місяці без права внесення застави.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Савченко порівняла російське та українське СІЗО.