Отже, ваш малюк трохи підріс і ви вже морально готові «відпустити» його до зовнішнього світу соціалізації та спілкування з однолітками. Звичайно, повністю підготується до цього моменту практично неможливо, адже відчуття тривоги і відповідальності за своє чадо живуть в батьках впродовж всього їхнього життя. Але, що поробиш, адже дитина повинна розвиватися і вчитися жити в суспільстві. Та й, з огляду на складну економічну ситуацію в країні, ви починаєте відчувати, що і вам вже час замислитися про повернення на роботу.

Обираючи майбутній «другий дім» для своєї дитини, більшість батьків стикаються зі справжнім жахом, виявивши, що державні дитячі садочки, які ми пам'ятаємо, грубо кажучи, стали непридатними внаслідок відсутності достатнього їх фінансування. При цьому, в них вже і не пробитися, адже сьогодні чергу до свого районного дошкільного закладу потрібно займати, мало не на наступний день після отримання свідоцтва про народження. Про якість та «безкоштовність» послуг, які там надають - ми і зовсім мовчимо.

Непоганою альтернативою державним дошкільним закладам сьогодні можуть бути хіба що приватні дитячі садки, але і до їх вибору потрібно підходити з розумом.

Виходячи з відгуків «бувалих батьків», серед безлічі дошкільних установ столиці ми обрали п'ятірку, на наш погляд, найкращих закладів подібного типу.

Дитячий садок Clever Kids

Популярні новини зараз
З 1 квітня почнете отримувати від 3 520 до 8 тисяч гривень: чиї виплати стали більшими Абоненти збунтувалися проти "Київстар": не хочуть доплачувати за гігабайти, якими не користуються "Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня
Показати ще

Clever Kids - це дошкільний виховний заклад, навчання в якому проводиться за авторською clever-концепцією, по суті, заснованої на методиці Монтессорі з додаванням авторських напрацювань, що стосуються творчого та особистісного розвитку дітей. Дитсадок не новий -працює з 2011 року, так що, можна сказати, що методики ці вже випробувані.

Основний акцент у дитсадку зроблено на індивідуальному підході до кожної дитини, спрямованому на гармонійний розвиток головних сфер особистості: інтелектуальної, творчої і фізичної. Кількість дітей у групі варіюється від 10 до 20 осіб. Вступити до цієї установи зможуть діти у віці від 1,6 до 7 років. Єдиним істотним недоліком цього дитячого садка, як нам здається, може бути вартість навчання в ньому - близько 9 000 доларів США на рік.

Міжнародний дитячий садок «Меридіан»

«Меридіан» - один з перших дитсадків «нового покоління», що працює в Києві. Свої двері він відчинив у 2002 році. Основна його «фішка» - штат співробітників, який складається не лише з українських, але й з іноземних вихователів, завдяки чому можна з раннього дитинства розвивати лінгвістичні навики дитини і відточувати їх з носіями відповідної мови. Щоправда, тут варто відзначити, що вибір мови навчання - дещо обмежений. Навчання може проходити лише трьома мовами: українською, російською або англійською.

В одній групі дитсадка навчається до 18 дітей, з якими працюють 2 вихователя. Оскільки заклад розташований в районі Сирця, керівництво дитячого садка завбачливо організувало розвезення зі всіх районів міста. Вступити до садка може дитина у віці 2-х років.

Навчально-виховний комплекс Умка

Ще один відносно новий дитсадок, який працює в столиці з 2009 року, - навчально-виховний комплекс «Умка». Колектив - в основному молоді викладачі, віком 30-34 роки, автори власних програм з розвитку дитини. Особливістю дитсадка є досить невеликі групи з 5-6 дітей, з якими працює один вихователь.

На додачу до української, російської та англійської, як у «Меридіані», існує можливість навчати дитину ще й китайської мови. Прийом до садочку здійснюється з 2 років. Режим роботи: 8:30 - 18:30, що, тим не менш, не завжди зручно, оскільки робочий день у більшості батьків закінчується, по суті, за півгодини до закриття дитсадка.

Дитячий садок «Лелека»

Ще один дитячий садок, який привернув нашу увагу завдяки численним позитивним відгуками про нього на різноманітних форумах, присвячених роботі дошкільних закладів - садок «Лелека». Унікальна система навчання і виховання, яку використовують і розвивають в цій установі, поєднує в собі елементи шести різних методик.

Завдяки такому підходу, в цьому дитячому садку існує можливість гнучкого «налаштування курсу», що забезпечує максимально індивідуалізований підхід, що підлаштовується не лише під особливості кожної дитини-вихованця, її загальні здібності і навички, але й враховує ситуативні моментами, що трапляються в житті навіть дорослої людини - настрій, бажання, конкретну зацікавленість.

Зокрема, в рамках навчання використовуються такі методики, як педагогіка Монтессорі, або як її ще називають - «будинок вільної дитини», розвиваючі ігри Нікітіних – застосовуються для раннього розвитку дітей, методика випереджального навчання Гленна Домана, що розвиває фотографічну пам'ять, методика Зайцева, яка в ігровій формі навчить вашу дитину читанню.

Однак, основною особливістю садочка «Лелека» є використання не настільки «розкрученої» (як, наприклад, той же метод Монтессорі) методики навчання під назвою «Спадщина Сухомлинського». Цей метод, заснований на вченні вітчизняного теоретика педагогіки Василя Сухомлинського, перш за все, розглядає кожну дитину, як найвищу цінність. Педагогіка Сухомлинського заснована на принципах «дитиноцентризму» і толерантності, врахуванні природи і особливості конкретного вихованця.

Ще одна особливість «Лелеки» - використання так званої «техніки саморозвитку», яка передбачає, що дитина, ніби самостійно ініціює процес природного навчання і пізнання, при цьому педагог виступає в ролі її помічника, завдяки чому навчальний процес проходить природно і невимушено. Ще однією перевагою цього дитячого садка є графік роботи. На відміну від попередників, він працює з 7:30 до 19:00.

Британська міжнародна школа

На завершення нашого огляду найкращих дитячих садків столиці, згадаємо ще про один дошкільний заклад - Британську міжнародну школу. Це, мабуть, найбільш старий недержавний дитсадок в нашій країні, заснований ще в 1997 році.

Головною перевагою садка є те, що дитина освоює одразу і українську, і міжнародну програму. Учні харчуються три рази на день. При цьому, меню - на будь-який смак. За необхідності до нього можуть бути включені вегетаріанський, пісний і дієтичний раціони. Щоправда, і коштує все це задоволення відповідно - більше 15 000 доларів США на рік.