Поки увага всього світу прикута до кривавих подій на Донбасі та у Сирії, Кремль досі тестує найстрашнішу зброю всіх часів – кліматичну. Дехто припускає, що у порівнянні із нею навіть ядерні потужності КНДР нагадують дитячі забавки.

Наскільки реальні такі підозри та чи варто все ж всерйоз ставитися до таємних проектів Росії та наближених до Путіна науковців?

Звідки ідея?

Першим про небезпідставність цієї версії заговорив Сергій Шатохін, котрий займається вивченням різних видів озброєння. Фахівець запевняє: витоки слід шукати ще у роботах Ніколи Тесли, який акцентував увагу на будові та властивостях атмосфери.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам нарахують по 940 гривень надбавки: пощастить, як завжди, не всім За безкоштовні поїздки в автобусах тепер доведеться платити Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили"
Показати ще

Навіщо? Все дуже просто. Будь-яка людина, яка називає себе "екстрасенсом",чи, принаймні, знається на надприродних явищах, підтвердить вам – дощ, сніг, град, ураган, цунамі та вулканічний хаос можна викликати теоретично фізичними та математичними розрахунками. Але аж ніяк не "силою думки" і тому подібними сумнівними з наукової точки зору речами.

Тесла також вважав це основним принципом впливу на світ і навіть зосередженням негласної влади, та от тільки його теорію офіційно не визнали. Базувалася вона на змінах потоків повітря, які можуть впливати на клімат. Замість втілення, ідея застрягла в лабораторних експериментах і так і зникла, здавалося б, разом з творцем. Минули роки і люди, які навіть не належать до його послідовників, взялися відновити забуту розробку.

Перші експерименти

Пам'ятаєте масштаби тунгуського метеорита? Після того випадку припускали, що у 1908 році Росія пішла у наступ на закритому фронті і атмосферні війни не випадковість. Випробовували на міцність наміри Тесли і на острові Лонг-Айленд, недалеко від Нью-Йорка. Там для цього навіть спорудили величезну вежу, у п'ятдесят метрів, а на її вершині встановили мідну тарілку, щоб ловити сигнали та управляти блискавками.

"Запалити небо", - так називали цей проект ті, хто над ним тоді працював. Енергетичний купол, на жаль, не витримав критики і так і залишився на сторінках досліджень фізиків. Архіви засекретили і в 1943 році до них більше не було доступу.

Американців це непокоїло: як це так, Тесла вірив у розробку, вона може дати шанс купці заможних управляти світом. Потрібен був геній, але його не було. Поки не взявся за справу Бернард Істлунд.

Він отримав патент на один із пристроїв, на базі якого створили систему HAARP. Плітки, чутки і невизнання. Так новий виток в науці з дослідження атмосфери також відійшов у минуле.

Кліматична зброя Росії: вигадка чи реальність?

Ще за часів СРСР почали проводити тести, котрі носили не зовсім офіційний характер. Коли в Нижньому Новгороді створили комплекс "Сура", місцеві добре відчули на собі всю його силу: почали перемикатися канали, збиватися радіостанції і щось дивне відбувалося із погодою.

За своєю потужністю російська новинка не поступалася американському ХААРП, тому будівництво продовжили під Красноярськом, завбачливо змінивши назву проекту та вдало його засекретивши.

Єльцин тоді мовчав, і боятися було чого: ознаки злочину проти світу могли знайти дуже швидко, тоді вже науковими випробуваннями не виправдаєшся.

Протистояння Росії та США з такого ракурсу повторилося і після Смоленської трагедії. Делегація Леха Качинського не випадково потрапила у той фатальний день в смертельні віражі. Колишні розвідники та співробітники силових структур в Україні почали вивчати це питання і виявилося, що Кремль багато чого не договорює.

По-перше, в часи свого перебування при владі Качинський критикував політику РФ (тоді ще Путін був прем'єром) – могло бути прямим мотивом злочину, який майстерно приховували роками.

По-друге, туман, який помітили пілоти та пасажири в той день, був густим. В реальних умовах можна зустріти так званий "холодний", або рідкий туман, а це був точно створений штучно. Хоча на це не звернули особливої уваги.

І найголовніше: Росія досі не віддала польським експертам всі докази, уламки з борту та інші "дрібниці", які могли допомогти у розслідуванні.

Звичайно, це не аналогія із Хіросімою та Нагасакі. Але дотримуватися резолюції ООН від 1977 року були повинні всі країни – чорним по білому в документі було вказано заборону будь-якого впливу на клімат. Всю загрозу цього розуміли світові дипломати задовго до її перших ймовірних проявів.

Стримування проти знищення – так діяли більшість держав, але єдине залишається незмінним. Росії ніхто не заборонив проводити "погодні тести". Тому і з'являються щодня нові версії про підготовку кліматичної зброї під прикриттям. Вірити в них чи ні, справа кожного.

Дивіться: кліматична зброя, правда та міфи

Як повідомляв портал "Знай.ua", СБУ викрила таємну військову структуру РФ – "Вагнер" і отримала запис переговорів її керівників.