Історія нашого світу знає багатьох відважних войовниць, які взяли в руки меч не по любові, а по нужді. Ці жінки-воїни нітрохи не поступалися чоловікам, і примножували свої перемоги завдяки жіночій спритності і кмітливості. Вони перемагали в найзапекліших сутичках.

Давайте дізнаємося, хто ці жінки і чим вони прославилися.

Етельфледа Мерсійська

Етельфледа мерсійска, або, як її ще називають, Залізна Леді Мерсії, успадкувала військову доблесть від свого батька Альфреда Великого Вессекса, легендарного вбивці вікінгів. Дівчину по династичним міркуванням видали заміж за одного з соратників, Етельреда. Той придбав велику військову славу, однак через кілька років зліг із хворобою, і захист Мерсії ліг на тендітні плечі Етельфледи. За 8 років правління вона звела ланцюг фортець по всьому королівству, а в 916 році особисто очолила успішну військову експедицію на Уельс.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам нарахують по 940 гривень надбавки: пощастить, як завжди, не всім Повинні з'явитися без повістки: кого чекають у ТЦК з 1 квітня Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає
Показати ще

Принцеса Хутулун

Монгольська принцеса Хутулун відбивалася від женихів в буквальному сенсі. Проти кожного претендента на її руку і серце дівчина виходила на бій з мечем в руці. За збереженим до наших пір свідченнями, принцеса поклала в землю близько сорока воїнів, перш ніж все-таки погодилася на шлюб. Але навіть заміжжя не змогло втихомирити її буйну вдачу. Хутулун-Чаха як і раніше боролася при своєму батькові, вояки якого все глибше вторгалися на територію Монголії і Китаю. Коли в 1301 року хан Хайду помер від отриманих в бою ран, почали говорити, що Хутулун-Чаха повинна успадкувати його владу над ханством. Але рідня Богатирка, особливо її брати, була проти.

Чжен Ши

Всю молодість Чжен провела в будинку розпусти, звідки її нахабно викрав піратський ватажок. Після його загибелі Чжен Ши якимось чином зуміла прийняти командування і незабаром сколотила гігантську армаду з 300 судів. У кращі дні під керівництвом цієї безжальної войовниці ходило до сорока тисяч моряків. Кораблі Чжен тероризували узбережжі практично безкарно. Китайській владі довелося запропонувати пиратке повну амністію, і в 36 років дівчина зійшла на берег, зберігши в якості особистого приданого величезну суму грошей.

Емілія Плятер

Графиня і революціонерка одночасно, Емілія Плятер відмовилася від розкішного життя в рідному маєтку заради листопадового повстання 1830 року. Уже в кінці повстання дівчина збила власний партизанський загін, а потім перейшла в польську армію, де дослужилася до капітана. У віці 25 років Емілія Плятер померла від лихоманки, але залишилася в очах товаришів по службі справжнім героєм і патріоткою.

Жанна де Дампьер

Жанна Фландрская стала герцогинею Бретані після шлюбу з герцогом Жаном IV. У 1341 році герцог потрапив в полон до короля французької та бідоласі довелося самостійно очолити військо проти Шарля де Блуа, що мав намір захопити осиротіле герцогство.

Нагадаємо, 20 найвпливовіших жінок в історії, які змінили цей світ.

Як повідомляв портал "Знай.uа", ніхто і ніколи не дізнається, як жилося дружинам відомих гангстерів насправді. Поки весь світ боявся одного факту їх існування, мафіозі закохувалися і були коханими.

Також "Знай.uа" писав, унікальні знімки індійського махараджі показали всьому світу.