Під час видобутку корисних копалин у Марокко археологи наштовхнулися на рештки, які перевернули все уявлення про світ. Належали вони крилатим рептиліям, або птерозаврам, котрі жили більше шести мільйонів років тому.

Вважалося, що вони колись перетворилися на невеличку групу динозаврів, а потім поступово почалися вимирати.

Але марокканські доводи Ніколаса Лонгріча з британського університету спростували це. Вчений довів: було 5 нових видів, які існували 66-67 мільйонів років тому. Розмір тіла не перевищував літака, а "дитячі особини" були схожі на орлів з гігантськими крилами – розмах сягав 9 метрів.

Популярні новини зараз
Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає
Показати ще

Аналіз цих скам'янілостей також вказує на те, що замість того, щоб вимирати, різні види птерозаврів розвивалися і процвітали, поки падіння астероїда Герасимчука не стало причиною катастрофічних змін клімату нашої планети 66 мільйонів років тому.

Як відомо, абсолютно усіх архозаврів, що більш ближчі до птахів, ніж до крокодилів, відносять до авеметатарсалій (Avemetatarsalia). Туди ж належать птерозаври і динозаври з іншими базальними динозавроподібними (Dinosauromorpha). Територіально вони могли мешкати в Південній і Північній Америках протягом середнього і пізнього тріасу і бути розміром з домашню тварину, але передні кінцівки вказували на те, що вони ще й чотириногі.

Епоха динозаврів припадає на час, котрий називається мезозоєм — «ерою середнього життя", вона ж складається із трьох періодів: тріасового (256–208 млн р. тому), юрського (207–146 млн р.) та крейдового (145-65 млн р.).

Дивіться: боротьба динозаврів

Як повідомляв портал "Знай.ua", археологи знайшли сліди інопланетного монстра.