У Перу робітники, прокладывавшие водопровідні труби в приморському містечку Уанчако, виявили останки 47 осіб, в тому числі 12 дітей, убитих під час ритуального жертвопринесення близько 500 років тому.

Подібні ритуали практикувалися багатьма індіанців Центральної і Південної Америки. Приміром, ацтекські жертвопринесення богові дощу, вимагали тортур і вбивства дітей, описані іспанськими конкістадорами; крім того, в індіанських городах іноді виявляються масові поховання з ознаками насильницької смерті, які фахівці класифікують як місця масових жертвоприношень.

Люди, останки яких знайшли в цьому році, належали до культури чіму (прибл. з 1250 по 1470 р.), що існувала на території сучасного Перу. Археологи, які прибули незабаром після того, як робітники розповіли про свою знахідку виявили 77 поховань, кістки вікунья і альпак і кераміку, уламки та цілі судини. Крім кісток дорослих, добре збереглися і залишки дітей. Надрізи на дитячих ребрах, за словами фахівців, вказують на спроби вийняти серце. Серед принесених в жертву був і один новонароджене немовля, розповідається в сюжеті Newsweek.

Популярні новини зараз
З 1 квітня почнете отримувати від 3 520 до 8 тисяч гривень: чиї виплати стали більшими Хто з українців залишиться без пільг у 2024 році 3 хвилини – правда чи міф? За скільки ракета "Циркон" може дістатися українських міст Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів
Показати ще

Датували знахідку серединою другого тисячоліття. Керівник розкопок, перуанський археолог Віктор Леон (Víctor Campaña León) вважає, що жертва була принесена для того, щоб умилостивити богів, що приносять дощ — за аналогією з традиціями жертвопринесення друге індіанців. Найімовірніше люди, що здійснили жертвоприношення, жили неподалік у місті Чан-Чан, столиці Чиму.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що на Марсі знайшли дивний слід.