Для забезпечення стійкого економічного зростання Україна ввела і продовжує працювати над вісьмома ключовими структурними реформами. Про це сказав постійний представник МВФ в Україні Йост Люнгман під час відкритої лекції для студентів Тернопільського національного економічного університету, повідомляє Укрінформ.

За його словами, серед таких реформ - реструктуризація центробанку, очищення фінансового сектора, перебудова системи управління державними фінансами і податковою адміністрацією, реформа пенсійного забезпечення та енергетичного сектора, приватизація, боротьба з корупцією, а також відкриття ринку землі.

Об'єднує всі ці реформи необхідність мати міцну інституційну основу для їх реалізації. Тому особливу увагу під час лекції представник МВФ звернув на інституційну економіку.

Популярні новини зараз
Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень Нова смертельна хвороба набирає обертів - "корона" допомогла їй обійти імунітет
Показати ще

"Значення міцних і ефективних урядових інституцій є ключовим для забезпечення ґрунтовного економічного зростання, що доведено авторитетними економічними дослідженнями. Інституційно зрілі держави традиційно демонструють вищі темпи економічного розвитку, хоча економісти все ще сперечаються, що є похідним одне від іншого - або потужні інститути насамперед сприяють економічному піднесенню або, навпаки, сталий розвиток зміцнює самі інститути", - зазначив Люнгман.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", зараз у Сполучених Штатах Америки активно обговорюють введення економічних санкцій проти українських чиновників.

Можливі дати введення обмежувальних заходів озвучуються різні.

Стівен Нікс, колишній фахівець інституту США з питань регіонального розвитку, називає найбільшою зміною в Україні за останні 10 років поява національної гордості та самосвідомості.

"У світі багато проблем, кожна з яких бореться за увагу Конгресу і Білого дому, але я можу запевнити вас, що виходячи з усіх розмов на Капітолійському пагорбі — з сенаторами та членами палати представників — Україна залишається дуже важливим американським союзником", - говорить Він.