Артем Ситник не зміг знайти незалежну експертну організацію, яка б погодилася дати висновок, нібито вугільна формула «Роттердам+» суперечить законодавству і завдає шкоди економіці або державі. А ручний експерт НАБУ виявився «засвічений» в результаті історії з «аваковський рюкзаками».

Результати розслідування НАБУ не підтверджують версію про те, що вугільна формула "Роттердам +" була результатом "домовленостей" між владою і компанією ДТЕК Ріната Ахметова. Таким чином, розслідування з об'єктивних причин зайшло в глухий кут. Про це пише "Капітал".

"Антикорупціонери створили красиву легенду, яку активно в різних інтерпретаціях крутять в ЗМІ вже два роки .. Нібито" наближена до влади "інвестиційна компанія отримала за безцінь борги ДТЕК, після чого Нацкомісія дала зелене світло прийняттю вигідної для теплової генерації формули розрахунку ціни на вугілля, і справи у ахметівського енергетичного холдингу пішли в гору. Але зібрані (НАБУ) факти свідчать, що ніякого входження в бізнес Ахметова за допомогою покупки євробондів ДПЕК не було. Як з'ясувалося, сума куплених інвесткомпанією в 2015 році євробондів ДТЕК на два порядки менша загального обсягу емісії, що перевищує мільярд доларів. Чи не правда, дивна змова, коли частка однієї зі сторін (яка нібито тримає другу за горло) абсолютно "мікроскопічна" і ніякої погоди не робить? З'ясувалося також, що за попередньої влади інвесткомпанія вже купила такий самий, дуже невеликий пакет бондів ДТЕК, причому за повну вартість. Фактично за рахунок докупки цінних паперів енергохолдингу, значно подешевшали, інвесткомпанія банально мінімізувала збитки. Проста логіка, звичайна угода. За своїми масштабами операція і близько не відповідає тому "слону", якій роздули з неї деякі "антикорупціонери"", - повідомляє видання.

Автори публікації вважають, що НАБУ в результаті опинилася в складному становищі.

"У НАБУ розуміють, що ця історія ніяк не тягне на "змову"- з" цим "не можна виходити на публіку. Але і справу закривати не можна, адже закриттям справи можна накликати на себе шквал обурення з боку двох вельми медійно активних груп політиків і громадських діячів: близьких до Віктора Пінчука "єврооптимістів" (наприклад, Сергія Лещенка) і близьких до Ігоря Коломойського різношерстих антикорупційних діячів (на зразок Віталія Купрія). Обидва олігарха зацікавлені в тому, щоб зберігати ціни на електроенергію на гранично низькому рівні, так як про від цього залежать обсяги прибутку, яку дають їх феросплавний і електрометалургійний бізнес", - пише "Капітал".

Популярні новини зараз
На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Валютний ринок чекають важливі зміни: як можна буде здати чи купити долари В Україні змінюють правила виплат для ВПО: потрібно принести один документ Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Ситуація, в яку потрапило НАБУ, відзначає видання, посилюється й тією обставиною, що за роботою бюро уважно стежать західні партнери і міжнародні кредитори України - ЄС, США, МВФ та ін.

"Саме вони і є найбільш ревними захисниками формульного ціноутворення, вважаючи його надійним антикорупційним запобіжником в умовах відсутності вільного ринку електроенергії. Тому спроби скасувати" Роттердам + "розцінюються ними як пряме заохочення корупції і створення живильного середовища для неї", - стверджується в публікації.

Нагадаємо, 24 березня 2017 року народний депутат Віктор Чумак звернувся із заявою в НАБУ з приводу "вугільної формули", затвердженої НКРЕКУ. НАБУ провело обшуки в НКРЕКУ, сподіваючись знайти документи, що підтверджують нібито змову Нацкомісії з Рінатом Ахметовим, якому належить більша частина української теплової генерації. Але доказів, які б підтверджували версію Чумака, детективи не знайшли. "Це дуже складна справа, пов'язана з вивченням величезної кількості документів, - розповів Артем Ситник в лютому 2018 року. - Поки немає будь-яких термінів, коли ця справа буде передана до суду. І я намагаюся не робити будь-яких прогнозів, тому що все дуже складно". На брифінгу, який відбувся минулого тижня, директор бюро заявив, що в справі по "Роттердаму +" нікому поки не пред'явлені підозри.