Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Росії Володимир Путін зустрілися в Сочі, щоб обговорити Україну, а саме: газопровід Північний потік-2, конфлікт на Донбасі і миротворчу місію ООН.

Питання реалізації Північного потоку-2 гостро стоїть для України, яка може втратити прибутку від транзиту газу по своїй території. Напередодні візиту Меркель до Путіна міністр економіки ФРН літав в Україну і Москву з цього питання.

Перед візитом Меркель США, в тому числі президент Дональд Трамп, закликали Європу відмовитися від Північного потоку-2 і пригрозили ввести санкції.

Після переговорів Путін заявив, що Німеччина і Росія вважають за необхідне підтримувати регулярні контакти. Він зазначив, що розмова з Меркель була змістовною і своєчасним.

Канцлер, в свою чергу, заявила, що підтримувати хороші відносини з Росією входить в стратегічні інтереси Німеччини.

Північний потік-2.

У Німеччині переконані, що після будівництва газопроводу роль України як транзитної країни повинна зберегтися, заявила Меркель.

"Ми говорили також і про роль газового транзиту для України ... Він має стратегічне значення, і Німеччина готова тут також зіграти свою активну роль і сприяти", - сказала вона.

Німеччина розглядає Північний потік-2 як комерційний проект, хоча в ньому є й інші складові, сказав Меркель, зазначивши, що потрібно розробити гарантії для України.

Путін вважає, що Трамп, висловлюючись проти газопроводу, переслідує інтереси бізнесу США в поставках скрапленого газу в Європу.

На зустрічі також було обговорено, що після запуску газопроводу "Північний потік-2" не передбачається зупинка транзиту російського газу через Україну.

Популярні новини зараз
Перевіряйте банківську картку: українцям додатково виплатять по 4000 гривень Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів
Показати ще

Миротворці ООН на Донбасі.

Меркель сказала про необхідність думати над розгортанням миротворчої місії ООН на Донбасі, щоб продовжити політичну частину мінських угод.

"На жаль, сьогодні вночі сталося серйозне порушення режиму припинення вогню, тому думка про місію ООН - нам потрібно продовжувати думати про неї, і ми узгоджуємо свої дії", - сказала Меркель.

Путін, у свою чергу, заявив, що російська влада займеться питанням миротворців.

"Доручили нашим зовнішньополітичним відомствам ще раз предметно опрацювати тему установи місії ООН зі сприяння охороні спостерігачів ОБСЄ на Донбасі", - сказав він.

Нормандський формат і мінські угоди.

Російський президент знову наголосив, що альтернативи нормандського формату щодо врегулювання конфлікту на Донбасі на сьогоднішній день немає, назвавши його важливим інструментом.

Путін підкреслив, що разом з Меркель вони вважають мінські угоди безальтернативною основою врегулювання конфлікту на Донбасі.

Дивіться: Прес-конференція Путіна і Меркель

Як повідомляв портал "Знай.ua", Порошенко готується до зустрічі із Путіним. У планах українського президента Петра Порошенка – влаштувати в червні цього року зустріч "Нормандської четвірки", в яку входить Україна, Франція, Німеччина і Росія.