Порошенко передумав щодо Криму

0

Президент Петро Порошенко відкликав свій законопроект №8297, яким пропонувалося дозволити припиняти громадянство українців, які мають паспорти інших держав і беруть участь у виборах цих країн. Про це в Facebook повідомила представниця Центру інформації про права людини Олена Луньова.

"Президент України відкликав свій скандальний законопроект про громадянство, що містить загрози втрати громадянства України жителями окупованого Криму", - написала вона.

Відповідна інформація міститься на сайті Верховної Ради. На сторінці законопроекту вказано, що він знятий з розгляду. Раніше президент Петро Порошенко в статус невідкладного вніс у ВР законопроект №8297.

Варто відзначити, що в одному з пунктів документу говорилося, що підставою для втрати громадянства України стане "використання виборчого чи іншого права, наданого іноземним громадянством або виконання обов'язків, покладених іноземним громадянством, що підтверджується даними публічних реєстрів або офіційних видань і сайтів державних органів або органів місцевого самоврядування іноземної держави".

Окремою нормою в документі прописувалося становище жителів окупованого Росією Криму. Зокрема, мова йшла про те, що отримання російського громадянства жителями Криму в результаті протиправних дій окупаційної адміністрації (російських державних органів і підконтрольних самопроголошених органів, які узурпували владу) не буде вважатися добровільною.

У той же час, пропонувалося, що участь мешканців Криму з російськими паспортами в виборах, організованих окупантами, буде підставою для припинення українського громадянства. У свою чергу Головне експертне управління Ради раніше прийшло до висновку повернути суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Управління відзначає, що підтримує ідею необхідності вдосконалення чинного законодавства України з питань громадянства України, а також загальну спрямованість проекту на підвищення авторитету українського громадянства та встановлення додаткових механізмів запобігання випадків подвійного громадянства, але в той же час вказує на деякі колізії.

Наприклад, експерти нагадують, що згідно Конституції і закону про громадянство Україна не визнає юридичних наслідків подвійного громадянства, проте не забороняє подвійне громадянство як таке. У той же час запропонований президентом законопроект передбачає позбавлення українського громадянства при добровільному отриманню іноземного, але не містить пропозицій про усунення цього протиріччя.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Порошенко жорстко пройшовся по окупантах.

"Нахабним" українцям доведеться повернути державі субсидії
0
06:25 27.05.18
Посольство підсвітили язиками полум'я і зображенням Сенцова
0
03:15 27.05.18
Крім того, сторона звинуватила державу в тому, що воно не здатне виконувати базові зобов'язання
0
19:43 26.05.18
Українцям натякнули, як присоромити Путіна і нагадати йому про його злочини
0
18:32 26.05.18
За версією російських військових у Сирії, вони не брали участь в боях 7 лютого
0
16:50 26.05.18
В Україні вступив у дію новий закон
0
15:44 26.05.18
Володимир Путін заявив, що не має наміру займати посаду президента РФ більше двох термінів поспіль
0
04:08 26.05.18
"Золото нації, справжня її еліта і нерозмінний депозит"
0
22:51 25.05.18
Про зняття недоторканності говорили тисячу разів, і голоси в парламентарів для цього є
0
22:39 25.05.18
Президент США Доналд Трамп вважає можливою зустріч із лідером Північної Кореї Кім Чен Ином на саміті 12 червня
0
21:20 25.05.18
Президент РФ знову блищить "перлами"
0
20:37 25.05.18