Головна проблема України – не бідність і навіть не збройний конфлікт на Донбасі, а відсутність національної безпеки в сфері енергопостачання.

Таку думку у своєму звіті висловив старший науковий співробітник Євразійського центру "Атлантичної ради" Андерс Аслунд.

Російська монополія в Україні

Він звернув увагу на те, що російський націоналіст Олександр Бабаков досі володіє 11 українськими обленерго із 24 існуючих:

"Бабаков займав посаду віце-спікера Держдуми РФ під час російської окупації та анексії Криму і за свою роль у цьому процесі перебуває під санкціями усіх задіяних країн", – зазначає аналітик.

За словами Аслунда, саме Бабаков фігурує в так званих "Панамських паперах", тобто після запровадження антиросійських санкції з боку Європи та США всі його активи повинні одразу ж блокувати, але цього досі не сталося. Експерт порадив українському урядові заморозити його рахунки з огляду на питання національної безпеки:

Популярні новини зараз
Продасте за 8000 гривень: колекціонери влаштували полювання на особливі 5 копійок За інтернет можна не платити: як скористатися новою послугою Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову З 28 квітня та до 5 травня: "Нафтогаз" закликав споживачів оглянути газові лічильники
Показати ще

Олександр Бабаков

"Ми турбуємось через російські кібернапади на українську енергомережу, в той час як значною її частиною володіє, контролює та управляє ворог", – підкреслює Аслунд.

Загроза приватного втручання

Інший не менш небезпечний власник – колишній громадянин РФ, Костянтин Григоришин, який навіть не приховує масштабних планів по приватизації:

"Наразі держава володіє міноритарними пакетами акцій в багатьох обленерго. Так як кожна з цих компаній насправді перебуває під контролем одного, чи двох великих бізнесменів, уряд має продати міноритарні пакети за мінімальною ціною, встановленою державою єдиному зацікавленому покупцеві", – прокоментував науковець.

Аслунд додав, що частково минулого року уряд передбачив продаж ще десяти міноритарних пакетів акцій, тоді як наша економіка втратила майже 100 мільярдів доларів через анексією Криму Росією та війну на Донбасі.

Дивіться: військова поліція за зразком НАТО

Як повідомляв портал "Знай.ua", Міністри закордонних справ держав "великої сімки" готові розширити санкції щодо Російської Федерації. Якщо російська сторона буде провокувати світ своїми діями, будуть запроваджуватись обмежувальні заходи. Представники країн G7, які зустрічалися з 22 по 24 квітня в канадському місті Торонто, відмітили, що термін дії санкцій за порушення територіальної цілісності України "нерозривно пов'язаний" з "повним і незворотним" виконанням Росією мінських угод. Росію критикували глави МЗС країн "великої сімки" за те, що вона "втручається в демократичні системи".