На думку політичного оглядача Олександра Фоміна, за три роки офіційний Київ і самопроголошені республіки Донбасу продемонстрували два підходи до виконання Мінських угод. Поведінка сторін військового конфлікту чітко відповідає основним законам конфліктології, пише Олександр Фомін у своєму блозі.

«У конфліктології один з підходів до врегулювання конфліктів – це аналіз інтересів протиборчих сторін, коли виділяються конфронтаційні, що збігаються та інші інтереси. Так от, якщо застосувати інструментарій конфліктології, стає зрозуміло, що ставка на конфронтаційні інтереси призводить лише до загострення», - пояснює політичний оглядач.

Фомін звертає увагу, що на словах офіційний Київ виступає за мирне врегулювання, а на ділі «партія війни» голосує за рішення на кшталт закону «Про реінтеграції», суперечать Мінськими угодами.

«Офіційний Київ демонструє подвійну лінію поведінки – на словах мало хто з правлячої еліти наважується прямо виступати проти Мінських угод, а на ділі «партія війни» у Верховній Раді україни приймає закони, що суперечать «Комплексу заходів» від 12 лютого 2015 року, який є складовою частиною резолюції Ради Безпеки ООН S/RES/2202 (2015) від 17.02.2015», - констатує політичний оглядач.

Політичний оглядач підкреслює, що за законами конфліктології даний врегулювання має починатися з пошуку співпадаючих інтересів. В якості прикладу Олександр Фомін призводить обмін полоненими і утримуваними особами.

Популярні новини зараз
З 1 квітня почнете отримувати від 3 520 до 8 тисяч гривень: чиї виплати стали більшими Пенсіонерам нарахують по 940 гривень надбавки: пощастить, як завжди, не всім Абоненти збунтувалися проти "Київстар": не хочуть доплачувати за гігабайти, якими не користуються Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати
Показати ще

«Наочні приклади свідчать, що головні досягнення в реалізації «Мінська-2» пов'язані зі ставкою на співпадаючі інтереси. За період з 2014 року в активі Віктора Медведчука (спецпредставник України в Мінській контактній групі який займається організацією обміну полоненими) – більше тисячі звільнених з полону по обидві сторони лінії розмежування», - аргументує Фомін.

Політичний оглядач приходить до висновку, що спрацював стратегічний задум Віктора Медведчука з допомогою відновлення обміну полоненими продемонструвати, що Мінські угоди працюють.

«Оскільки ведеться робота над другим етапом по масовому звільненню і обміну полоненими, можна зробити висновок, що спрацював стратегічний задум Медведчука з допомогою «перезапуску» обміну полонених продемонструвати, що Мінські угоди працюють», - резюмував Олександр Фомін.