27 грудня 2017 року відбувся масштабний обмін утримуваними особами. Серед звільнених був і фанат луганської "Зорі" Владислав Овчаренко. Він розповів про обставини затримання і про те, що дало йому надію на швидке звільнення.

Овчаренко Владислав був затриманий 10 жовтня 2016 року. За словами Владислава, це сталося в будівлі колишнього СБУ: "Офіційно нас туди запросили на бесіду. Неофіційно нас вже привезли з мішками на головах". "Перші два місяці це було одне і те ж. Щоденні допити, щоденні тортури, щоденні побиття. У підвалі МДБ, коли ми були, там не було нічого, там не було ні телевізорів, там був тільки стіл, стілець і лампа, яка не вимикалася ніколи", ― згадує він.

Про майбутній обмін Овчаренко дізнався 25 грудня, коли на одному з телеканалів показали зустріч Віктора Медведчука і патріарха Кирила. "Ось тоді тільки стало зрозуміло, що реально щось буде, щось назріває", ― розповів Владислав.

Він також підкреслив вирішальну роль Віктора Медведчука у звільненні людей: "В даній ситуації ця людина реально незамінний в Тристоронньої контактній групі. Він реально може щось міняти, може домовлятися. Він може домовлятися на найвищому рівні з президентом сусідньої країни, тому я вважаю, що ця людина має займатися цим питанням".

І ще Владислав побажав усім терпіння: "Щоб, коли обмін станеться, вони розуміли хлопців, які приїдуть, щоб вони психологічно на них не тиснули. Тому що багато хто з нас пережили там таке, що тут реально люди не розуміють, що там відбувається. Які тортури бувають над людьми, психологічні і фізичні. І просто попросити дружинам психологічного терпіння, а мамам просто дочекатися, і все буде добре".