«Якби питання вибору вектора зовнішньоекономічної інтеграції, підписання Угоди про асоціацію з ЄС, статусу російської мови і багато інших вирішувалися не Верховной Раді, а народом України, ми б змогли уникнути трагічних подій 2014 року, які призвели до розколу країни». Таку думку висловив Юрій Загородній, заступник голови Громадського руху «Український вибір — Право народу».

За словами Ю. Загороднього, єврореформатори п'ятий рік ведуть країну до міфічних цілей — розповідають про переваги Угоди про асоціацію з ЄС, оголошують курс на членство в НАТО новою національною ідеєю, хоча знають, що в альянсі не розглядають це питання.

«Спекуляціям на небезпечній для України ідеї євроатлантичної інтеграції, яку підтримує трохи більше третини населення, необхідно покласти кінець. Нейтральний статус держави (а в Декларації про державний суверенітет України йдеться про намір «стати в майбутньому постійно нейтральною державою, яка не братиме участі у військових блоках...») повинен бути закріплений у Конституції. Відмова від участі у військово-політичних і політико-економічних союзах, блоках, міждержавних утвореннях дозволить нам зберегти нейтралітет і незалежність», — пояснив заступник голови «Українського вибору».

«Український вибір» системно і цілеспрямовано відстоює ідею федералізації і задовго до подій 2014 року попереджав, що єдині шаблони внутрішньої політики посилюють внутрішні протиріччя і загрожують розколом країни, нагадав Ю. Загородній.

«Сьогодні, коли в наявності не тільки розкол, але, на жаль, і ознаки розпаду країни, ми повинні прийняти дієві заходи для «зшивання» України, об'єднання народу. Відразу зазначу: перехід до федеративного устрою може здійснюватися тільки конституційним шляхом, за підтримки народу, в суворій відповідності з духом і буквою закону», — підкреслив він.

Популярні новини зараз
Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили" Нова смертельна хвороба набирає обертів - "корона" допомогла їй обійти імунітет
Показати ще

На думку Ю. Загороднього, наша влада тільки розповідає про демократію і європейські цінності, але не збирається втілювати їх у життя.

«Прикладів Греції, де міністри йдуть у відставку за отримання держдопомоги, або Словаччині, де весь уряд складає повноваження після масових протестів через вбивство журналіста-розслідувача, або Великобританії, де прем'єр-міністр Девід Кемерон (прихильник членства країни в ЄС) подав у відставку після референдуму щодо можливого виходу Британії з Європейського Союзу, наші проєвропейські політики йти не збираються. Така ситуація неприпустима в демократичній державі. Неприпустимо, коли партії, які мають нульову підтримку в суспільстві (наприклад, «Народний фронт»), не тільки формують, але й здійснюють державну політику», — зазначив громадський діяч.

Народовладдя як успішно апробований і реалізований процвітаючими демократичними державами універсальний рецепт «Український вибір» запропонував ще в 2012 році, нагадав заступник голови руху.

«Саме на всеукраїнських референдумах мають визначатися внутрішня і зовнішня політика країни, її пріоритети і стратегічний курс. Ми виступаємо за те, щоб «майданна» демократія залишилася в минулому, а всі рішення приймав народ, реалізуючи своє законне право, прописане в Конституції, - право керувати країною», - підсумував Ю.Загородній.

Прийшов час розпрощатися з ілюзіями та утопічними ідеями, вважає громадський діяч, - в Євросоюзі нас ніхто не чекає.

Якщо ми хочемо європейських стандартів життя, європейських зарплат і пенсій, то повинні будувати Європу у себе вдома», - впевнений Юрій Загородній.