Колишній регіонал, народний депутат від "Опозиційного блоку" Ігор Шурма направив офіційний запит до МОЗ після того, як відомство згадало злочини Росії проти України та вимогу звільнити українських бранців Кремля.

Регіонали проти МОЗ

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. Вона зазначає, що справа не лише у позиції України, а й темному минулому соратників Януковича, яке тепер дається взнаки:

"Отримали депутатський запит. Народний депутат з опозиційного блоку Ігор Шурма вважає підривом авторитету України на світовій арені участь української делегації в роботі 71-ї сесії Всесвітньої Асамблеї охорони здоров’я, яку представляла наша команда. Вочевидь, особливо обурило регіонала, що у своїй промові я згадала злочини Росії проти України та вимогу звільнити українських бранців Кремля. Саме за часів регіоналів, їхнього президента та уряду, Україна не платила членські внески у ВООЗ. Саме їхня влада намагалася викинути Україну з міжнародної спільноти та повернути до складу Росії. Україна як самостійний суб‘єкт міжнародних відносин - очевидно обурює регіоналів з опозиційного блоку", - пояснила Супрун.

Хто такий Шурма?

Супрун нагадує: свого час депутат зробив помічником у ВРУ свого кума, Богдана Федака, який фігурував у кримінальних провадженнях стосовно продажу немовлят за кордон, був засуджений:

"У 2010 році Шурма пролобіював його на посаду головного лікаря Харківської обласної клінічної лікарні. А нещодавно намагався знову проштовхнути на голову департаменту охорони здоров’я Харківської області, проте наша команда не погодила цю кандидатуру. І зараз Богдан Федак намагається отримати посаду через суд. Це той народний депутат, який роками наживався на недосконалості медичної системи та грошах платників податків", - підкреслила вона.

Дивіться: Уляна Супрун відповіла на рішення комітету Верховної ради про свою відставку

Як повідомляв портал "Знай.ua", очільниця Міністерства охорони здоров'я України Уляна Супрун порадила українцям, які хочуть позбутися звички палити, відмовитися в тому числі і від популярних та модних нині електронних сигарет. Вона запевняє, що дим електронної сигарети може бути канцерогеном і збільшує ризики захворювань серця, раку легенів, може привести до запалення легенів і збільшує ризики розвитку хронічного обструктивного захворювання легень.