У неділю, 15 липня, наші предки вшановували велике слов'янське божество – Берегиню. Відзначимо, що вона шанується як мати всіх духів і всього багатства землі. Крім того, в народі її часто уявляли у вигляді белоствольної берези. Саме тому в це свято юні дівчата ходили в ліс, щоб вклонитися дереву і попросити щирого і довгого кохання.

Так, у цей день можна приворожити коханого. Для цього дівчата брали маленьку березову гілочку і таємно клали на поріг. Як тільки хлопець переступав гілочку берези, потрібно негайно підбирати її і ховати в сухе місце, примовляючи: «Як цей прут сохне, так нехай і він (називалось ім'я хлопця) від кохання до мене сохне».

Також наші предки вірили, що береза - це чудове дерево. Наші предки знали, що вона охороняє житло від підступів нечистої сили і злого духа. Так що березу було прийнято саджати поблизу будинку.

Ще існує думка, що називали берегинями також русалок. Невипадково Берегиня допомагала рибалкам, у відповідь на прохання про допомогу дарувала їм багато гарної риби. Також у народі її називали захисницею всіх, хто живе по берегах річок.

Як відомо, божество, що охороняло для селян худобу, наділяло трави лікувальними властивостями, живило плоди та овочі. На сінокіс було прийнято виносити на луки вишиті рушники і утиратися після вмивання ними, щоб наповнити тіло силою і енергією.

Популярні новини зараз
Українців закликали не відкладати на завтра: можна подати заяву на пенсію за лічені хвилини Не просто оновити дані у ТЦК: чоловіків попередили, що буде потім Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома
Показати ще

При цьому займатися жнивами в цей день не дозволяється. З зародженням православного християнства образ Берегині змішався з образом Богоматері, тому в цей день наші пращури вшановували «Матінку Сиру Богородицю».

Ще свято називали днем Петрової Матки — на честь святого апостола Петра, якого згадували напередодні. Слов'яни в цей день помічали: якщо на деревах з'явилося багато жовтого листя — осінь і зима будуть ранніми.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 14 липня православний сегмент народу відзначає день святих братів Косьми і Даміана, лікарів-безсрібників, що жили у другій половині III — початку IV століття. Цей день, як відомо, шанує і православна, і католицька церква.