У понеділок, 16 липня, православна церква вшановує пам'ять святих Мокія і Марка, що жили за часів імператора Максиміана. За переказами, мучеників під час масових гонінь язичники схопили і намагалися змусити поклонятися ідолам.

Коли святих повели до жертівника, що перед ними та їх стражниками з'явилася маленька дитина і перекрила доступ до ідолів. За це погани жорстоко побили віруюче немовля. Після цього випадку, Мокій та Марк ще більше зміцнилися в рішенні не вклонятися ідолам. За це язичники стратили святих, обезголовивши мечем.

Здавна наші предки на Мокія і Марка знали, що це нещасливий день, тому було прийнято не починати ніяких нових справ і проявляти у всіх починаннях підвищену обережність і уважність.

Крім того, у свята існує ще одна назва — Стожари. Таким чином слов'яни іменували скупчення Плеяди в сузір'ї Тельця. Вважалося, що його поява на небі віщує велику удачу мисливцям; ну а якщо Плеяди видно не було — в ліс не було вирушати, все одно не вдасться повернутися додому із здобиччю.

Варто відзначити, що в народі з величезною повагою ставилися до зірок, вважаючи їх справжніми ангелами, які відчиняють в нічний час віконця у своїх світлих будиночках, щоб подивитися, як люди живуть на Землі.

Популярні новини зараз
Йдеться майже про 10 тисяч гривень: скільки сьогодні мають отримувати українські пенсіонери Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Якою буде погода у травні для українців: чи ховати парасольки та куфайки після квітневих дощів Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

При цьому у селян все ще тривав сінокіс, але з ним треба було зав'язувати: якщо не встигнути до періоду дощів — запасти достатньо корму на зиму не вийде. Ще зазвичай у цей день дуже часто траплялися грози. «Мокій землю мочить, а Марк на стогу стоїть»; «Мокій зрошує поля, а Марк сіно прибрати спішить», — говорили люди.

Також на Мокія і Марка народ збирав у полі мак. Тому і саме свято за співзвучністю з іменами святих називали Маковим днем. Ще наші пращури звертали увагу і на комах. Якщо комарі і мошки вилися колами, це віщувало добру погоду на найближчі семеро діб.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що в неділю, 15 липня, наші предки вшановували велике слов'янське божество – Берегиню.