Народне свято Антип Водогін відзначається 24 квітня 2018 року (за старим стилем – 11 квітня). У православному церковному календарі це дата вшанування пам'яті святого мученика Антипи Пергамського, єпископа. Назва «Водогін» свято отримало за активне водопілля, яке в цей день знаходиться в самому розпалі.

Історія свята

Праведний Антипа жив у I столітті в Пергамі, третьому за величчю місті стародавнього світу. Він займав крісло єпископа. Імператор Нерон видав указ стратити всіх, хто не поклонявся ідолам. Антип хоробро продовжував проповідувати. Твердістю своєї віри він послужив прикладом жителям міста, які стали ухилятися від підношення дарів ідолам.

Язичницькі жерці повстали проти єпископа і вимагали від нього жертвопринесення. Вони звинуватили Антипа в тому, що їх боги покинули місто і відмовилися охороняти його. Єпископ у відповідь викрив язичницьких божків та їх шанувальників у беззаконні і пороках. Розгорілася сварка. Жерці схопили Антипа, принесли в один зі своїх храмів і кинули в розжарену піч для жертвоприношень у вигляді мідного вола.

У печі Антипа попросив Господа прийняти його душу, після чого мирно помер. Вночі прийшли християни, які хотіли поховати мученика. Вони виявили, що його тіло не зачепив вогонь. Лице Антипа було спокійним, ніби заснулим. Його останки поховали в Пергамі, після чого у гробниці мученика неодноразово відбувалися чудеса зцілення від різних хвороб.

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків
Показати ще

Традиції та обряди свята

У народі святого Антипа вважають лікарем зубного болю. У давні часи, коли починав боліти зуб, до неї прикладали монету зі срібла. Потім діставали, просвердлювали отвір в ній і вішали на образі святого Антипа. Після цього біль швидко вщухала.

День вважається несприятливим для посіву і посадки. Це пов'язано з надлишком води в грунті, що може призвести до загнивання насіння, а також з нестійкою погодою. У цей день можна чекати пробудження і виходу з барлогу ведмедя.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що метеорологи розповіли українцям, чого їм слід чекати від погоди в останній місяць весни. Вони пророкують, що холодний фронт нарешті покине територію України і настане довгоочікуване тепло і навіть спека з невеликою кількістю опадів.

Прогнози синоптиків на травень, принаймні, поки що досить оптимістичні. Весь травень обіцяє бути досить теплим, як раз по-весняному, а в кінці місяця в країні очікується навіть спека. При цьому за весь місяць має випасти мінімальна, незначна кількість опадів.