Зараз кожен знає, що таке Вікіпедія і навіщо воно треба. Найчастіше вона може відповісти на будь-яке питання, але, до речі, не завжди точно. Ми вирішили розповісти вам найцікавіші факти про сайт Вікіпедія.

Цікаві факти про Вікіпедію

Ідея створення такого порталу належить Джиммі Уэйлсу і Ларрі Сенгеру. Спочатку це була енциклопедія, де були виключно перевірені дані, а писали туди тільки сертифіковані спеціалісти. Називався цей ресурс Нупедія. Ось тільки нічого гарного з цього не вийшло, і сайт існував всього три роки, з 2000 по 2003.

І вже з самої Нупедії і народилася звична нам Вікіпедія. Вперше її запустили в 2001 році, але тоді особливої уваги не приділяли. Назва походить від двох слів: "вікі" – вид сайту, в якому користувачам можна самостійно змінювати контент; та "енциклопедія". До речі, Нупедія не була вікі-сайтом.
Один з творців сайту поділився своєю думкою про сайт:
"Уявіть собі світ, в якому кожна людина може вільно ділитися знаннями всього людства".

Через деякий час було запущено ще 11 подібних проектів на кшталт "Вікісловник", "Вікіцитати", "Вікіпідручник", "Вікіновини" та ін і все це сталося після створення некомерційного фонду "Вікімедіа", який з'явився в тому ж 2003 році.

Популярні новини зараз
Закочуйте рукави – ще доведеться попрацювати: кого з українців не відпустять на пенсію у 2024 році Lifecell порадував абонентів: два тижні можна не платити Комунальники встановлюють нові тарифи з 1 травня: кому приготуватися до подорожчання Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають
Показати ще

День народження Вікіпедії: що ми маємо зараз

Спочатку у Вікіпедії був всього лише один англомовний розділ. Але ось в 2018 році вона налічує 299 мовних розділів і 47 мільйонів 17 тисяч 314 статей. Україномовна версія Вікіпедії з'явилася в 2004 році. А першою статтею була інформація про атом. Станом на початок 2018 року вже є 2 мільйони 287 тисяч 442 українських статей, завдяки яким ми займаємо 3 місце серед "Вікіпедій" на слов'янських мовах за кількістю статей.

Незважаючи на все це, потрібно відзначити, що майже всі сторінки Вікіпедії досить суб'єктивні. Адже мало хто з авторів має з них наукові ступені, або достатній рівень знань в потрібних темах. Тому всі посилання в науковій літературі на Вікпедию є небажаними.

Дивіться: 10 СТРАШНИХ Сторінок Вікіпедії!

Нагадаємо, що сьогодні відзначається день народження Вікіпедії.