Згідно з указом президента України, 22 червня проголошено в країні як "День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні". Про це повідомляють ЗМІ.

Цей день встановлено на згадку про початок німецько-радянської війни, яка забрала десятки мільйонів людських життів. Скорботний список населених пунктів України, стертих з лиця землі гітлерівцями, містить понад 250 сіл.

Жертвами окупантів ставали не тільки особи, причетні до руху Опору, але й ті, хто не становив ніякої потенційної загрози режиму — діти, жінки, люди похилого віку, хворі.

За окремим планом знищувалися пацієнти неврологічних диспансерів, тяжкохворі. Справжніми конвеєрами смерті стали "робочі", "трудові" табори, гетто і табори для військовополонених, яких в Україні налічували близько 230.

Жахливою трагедією мільйонів жителів України стала їхня примусова депортація. Усього з України до Німеччини й інших країн загарбники вивезли від 2,4 до 2,8 млн мирних громадян, що склало майже 80% усіх депортованих нацистами радянських людей.

Популярні новини зараз
Закочуйте рукави – ще доведеться попрацювати: кого з українців не відпустять на пенсію у 2024 році Кожному пенсіонеру підвищать індивідуально: у кого зміняться виплати Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей
Показати ще

Українці зі зброєю в руках внесли величезний внесок у розгром нацистської Німеччини. Під час війни кожен п'ятий українець загинув. Але це далеко не остаточні дані.

Над їх уточненням по мірі надходження нових матеріалів ще тривалий час будуть працювати вчені, громадські організації, військкомати — усі ті, кому дорога пам'ять про кожну людину, яку забрала від нас війна.

Раніше Верховна рада затвердила обов'язкову хвилину мовчання за загиблими у німецько-радянській війні - щороку 22 червня о 10.00.

Відповідну постанову "Про запровадження в Україні особливої церемонії - проведення 22 червня кожного року Хвилини пам'яті по загиблим у роки Другої світової війни 1941-1945 рр." прийнято на засіданні 20 травня. Її підтримали 299 депутатів.

Згідно з документом, Кабміну доручено 22 червня кожного року забезпечувати приспущення державного прапору України із чорними стрічками на будинках та спорудах органів та установ державної влади.

Також уряд 22 червня кожного року о 10.00 має забезпечувати хвилину мовчання, зупинивши на цей час роботу в органах державної влади, на підприємствах, в установах та організаціях (крім підприємств, де це не допускається за технологією виробництва), рух громадського та приватного транспорту з подаванням відповідних звукових сигналів.

Дивіться сюжет про війну