Це народне свято має декілька імен:

  • Віхровій;
  • Малинник;
  • Антон;
  • Ісакій.

Люди очікували, коли з'являться вихори, щоб розпитати їх про погоду наступної зими.

Історія свята

Антоній Римлянин був російським православним, в майбутньому святим, і жив в 11-12 століттях. Він народився в Римі, а його батьки були православними. Але коли Антоній став сиротою, він відмовився від своєї спадщини, частину віддав бідним, а частину просто викинув в бочці в море. Сам же остригся в ченці. Але під час гонінь його обитель теж розорили і ченцеві довелося жити на морський скелі. Тут він проводив час в молитвах.

Одного разу камінь під ним обвалився і він проплив довгий шлях до самого Новгорода, в якому опинився перед Різдвом Пресвятої Богородиці. Мови він не розумів, але після молитви зміг говорити з новгородцями на їх мові. Разом з місцевим єпископом Микитою, він заснував монастир. Кошти на нього витратив свої, їх виловили в бочці в морі моряки.

Популярні новини зараз
"Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще

Традиції

У цей день люди могли спрогнозувати погоду на жовтень, навіть говорили, що Антон дивиться на жовтень. Найсміливіші передбачали по-іншому. Вони виходили на перехрестя і чекали вихори. У його центр вставляли ніж, а лівою рукою тримали за шию чорного півня. Так можна було дізнатися у вихору якою буде зима.

До речі, про дітей, які народжувалися в цей день теж говорили фрази, пов'язані з вітром. У хлопчиків «віяв вітер в голові», а дівчинки навпаки були «вогонь», крутими, як буря. Навіть якщо вітру не було в цей день, говорили, що дитина тільки на вигляд тиха, але вихори все ж кружляють в ній.

Але найголовніше, в цей день збирали багато пізньої малини. Вона була дуже солодкою і вважалося, що буде володіти цілющими властивостями. Її збирали в лісі і в садах всією сім'єю, робили з неї випічку, компоти, варення, заготовляли на зиму і потім нею лікували від простуди.