В цьому році 22 липня вперше весь світ відзначає Міжнародний день боксу. Коли з'явився цей вид спорту, головні правила бою, а також історію самого свята — дізнайтеся з нашої статті.

Історія Міжнародного дня боксу

Бокс (від англ.- Boxing) – це контактний вид спорту, в якому спортсмени наносять один одному удари кулаками в спеціальних для цього рукавичках. Згідно загальноприйнятим правилам, бій триває до 12 раундів, а все, що відбувається на рингу контролює рефері. Перемога присвоюється, коли суперник збитий із ніг і не може піднятися протягом десяти секунд (нокаут) або якщо він отримав травму, яка не дозволяє продовжити поєдинок (технічний нокаут). Якщо після встановленої кількості раундів поєдинок не був припинений, то переможець визначається оцінками суддів.

Варто відзначити, що подібні змагання вперше були в третьому тисячолітті до н. е., вони зафіксовані ще на шумерських, єгипетських і мінойських рельєфах. До речі, давньоєгипетський рельєф другого тисячоліття до н. е. закарбував не тільки боксерів, а й глядачів. При цьому кулачні бої також зображувалися у стародавніх індійських текстах – Ведах, Рамаянах і т. п.

З відкритих джерел відомо, що спортивним єдиноборством бокс вперше став у 688 році до н. е., коли кулачні бої були включені у програму античних Олімпійських ігор.

У теперішньому вигляді цей вид спорту з'явився в Англії на початку 18 століття, а з відродженням олімпійського руху бокс також увійшов до списку олімпійських видів спорту – з 1920 року. Відзначається, що в деяких країнах також існують власні різновиди боксу – французький бокс у Франції, летхвей в М'янмі, Муай Тай в Таїланді.

Популярні новини зараз
Головне за 24 квітня: бунт українців у Польщі, трагедія Каті Репяхової, важливий день та різке підвищення цін Виняток із правил: хто з українців може законно не платити за доставку газу Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

Зараз бокс популярний у всьому світі, він привертає до себе все більше відданих фанатів. Так, в цей день проходять заходи в багатьох країнах світу за участі Федерації боксу і численних глядачів.

Нагадаємо, що в Москві, на "Олімпійському", у фіналі Всесвітньої боксерської суперсерії зійдуться український чемпіон світу WBC і WBO Олександр Усик і володар титулів WBA та IBF росіянин Мурат Гассієв.

Як повідомляв портал Знай.uа, український чемпіон світу WBO Oriental у легкій вазі Денис Берінчик (9-0, 6 КО) вирішив підтримати Олександра Усика перед фінальним боєм Всесвітньої боксерської суперсерії. Для цього він вийшов на Червону площу Москви в вишиванці.

Також портал Знай.uа писав, що провідні букмекерські контори знову змінили ставки на фінал Світової суперсерії боксу (WBSS) між Усиком і Муратом Гасієвим.