Повертаєшся додому після походу на ринок, відкриваєш пакет з тільки що купленим м'ясом і відразу ж приходить в голову думка обполоснути його під проточною водою. Здавалося б, дуже гігієнічна процедура, необхідна так само, як і миття рук перед обідом. Раптом продавець неохайний, та й на ринку безліч мух. Несподівано, але миття м'яса не тільки не допомагає позбутися від шкідливих бактерій, але ще і поширює їх у всій кухні.



Так чи потрібно мити м'ясо? Експерти пояснили, чому тільки що куплене м'ясо ні в якому разі не можна піддавати такому випробуванню! Як би руки ні свербіли, не треба.

Як правильно підготувати продукт

Обробка м'яса

Кожна господиня знає, що всі продукти перед приготуванням необхідно ретельно вимити. Фрукти, овочі, яйця - все беззастережно в мийку. І яка ж велика спокуса вчинити так само з м'ясом, принесеним з ринку. Воно ж неясно де лежало, незрозуміло, хто його чіпав і які мухи на ньому сиділи! Але фахівці справ кулінарних в один голос стверджують, що, яке б м'ясо ти не купив, мити його категорично не можна.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам нарахують по 940 гривень надбавки: пощастить, як завжди, не всім Абоненти збунтувалися проти "Київстар": не хочуть доплачувати за гігабайти, якими не користуються Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили"
Показати ще

У марних спробах змити з м'яса шкідливі бактерії ти лише погіршуєш ситуацію. Уяви як всі ці мікроскопічні бактерії разом з молекулами води відправляються прямо тобі в рот, осідають на шкірі, навколо раковини, на інших продуктах і навіть на одязі.



З огляду на, що ти збираєшся м'ясо готувати, а не їсти сирим, мити його немає ніякого сенсу - всі бактерії благополучно помруть при тепловій дії. Чого не скажеш про бактерії, які осіли на кухонному начинні, причому так щільно, що на їх знищення знадобиться не одне копітке прибирання. Саме ці заражені предмети кухонного начиння згодом можуть послужити джерелом серйозних харчових отруєнь.



Особливо це стосується курячого м'яса, адже саме воно найчастіше стає причиною зараження сальмонелою. Під час миття курячого м'яса краплі води, що містять шкідливі бактерії, розлітаються на відстань до 1 метра. Якщо ти все ще сумніваєшся, подивись на манеру готування іменитих шеф-кухарів, які ніколи м'ясо не миють, але обов'язково миють руки після контакту з ним.



Існує ще один аргумент, який переконає тебе не мити м'ясо надалі: струменем води, особливо гарячої, ти порушуєш молекулярний склад на поверхні м'яса, тим самим порушуючи його смакові якості. Іншими словами, таке м'ясо зовсім не підрум'яниться, втратить свій смак і аромат. Тобто м'ясо буде просто гаситися, а поки вся волога випарується, соковитий стейк і зовсім втратить всі соки.



Всього декілька правил зроблять процес приготування абсолютно безпечним

Як же правильно вчинити насправді?

1. Кулінарний термометр - вірний помічник на твоїй кухні. Як тільки температура всередині соковитого шматочка на сковороді досягне 55 ° C, будь впевнений - ніщо не загрожує твоєму здоров'ю. До слова, для різних видів м'яса температура теплової обробки, за якої гинуть шкідливі бактерії, значно різниться. Наприклад, яловичині досить 60 ° С, а ось курку потрібно прогріти до 75-80 ° С.



2. Замість того, щоб мити м'ясо, після покупки просто промокни його поверхню паперовим рушником і відправляй на сковороду. Рушник, яким ти сушив м'ясо, обов'язково викинь, а руки ретельно вимий з милом під струменем гарячої води.

3. Не рекомендується також мити те м'ясо, яке куплено для заморозки. Миття не тільки не врятує від бактерій, але і значно зменшить термін зберігання такого м'яса. Обсуши м'ясо за допомогою все тих же паперових рушників, упакуй і сміливо відправляй в морозильну камеру для зберігання.



4. Але головне - купуй м'ясо лише у перевірених постачальників! Хороший шматок м'яса не повинен видавати ніяких сторонніх запахів, крім аромату свіжого м'яса. Жир повинен бути білим, свинина рожевою, а яловичина - насичено червоною.

Як розпізнати прострочку

Бурий відтінок м'яса вказує на його несвіжість і похилий вік тварини. Обов'язково торкнися м'яса: поклади шматок на рівну поверхню і натисни пальцем - свіже м'ясо швидко прийме первісну форму, а шматок не першої свіжості так і залишиться прим'ятим. Ну а якщо злощасний шматок м'яса все ж захотілося помити, роби це дуже акуратно, не розбризкуючи воду, а після миття ретельно вимий раковину і все прилегле кухонне начиння.



Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, як правильно замаринувати м'ясо на шашлик, щоб вийшло смачно, корисно і, головне, безпечно.