У житті майже кожної людини настає момент, коли виникає питання про правильне харчування. Насправді, якщо не їсти після шести, то можна як схуднути, так і набрати зайві кілограми.

Якщо ви не будете їсти ввечері, то дійсно схуднете. З їжею ми отримуємо енергію, яка надходить в основному з вуглеводами та жирами.

Частина вуглеводів витрачається на поточні потреби, а частина трансформується в і запасається глікоген в печінці і м'язах. Коли нам потрібна енергія, організм витрачає глікоген, і тільки якщо його недостатньо, до справи підключаються жири.

Якщо не є вуглеводи протягом 20 годин, глікоген повністю витратиться і почне спалюватися жир. Якщо не є пізно ввечері, особливо вуглеводи, то за ніч можна втратити грам 300, а то й півкіло ваги. Коли ми спимо, ми не їмо, але енергія все одно витрачається на різні внутрішні процеси.

Увечері метаболізм гранично низький. Якщо ви з'їсте ввечері важку їжу, вона буде лежати до ранку каменем у шлунку, гнити, бродити, виділяючи токсини, а калорії з неї, знову ж, підуть в жир. Важка їжа – це фаст-фуд, усі види тваринних жирів (крім риби), солодощі та випічка.

З іншого боку, не є теж шкідливо. Вчені довели, що суворе вечірній голодування може призвести до тих же проблем, що й обжерливість: безсоння, загострення хронічних захворювань і зайва вага.

Головне правило, слідуючи якому ви полегшите собі життя і назавжди забудете про вечірніх і нічних перееданиях: адекватне харчування протягом дня. В ідеалі є за графіком, невеликими порціями п'ять разів на день (сніданок, обід, вечерю плюс два перекуси). Причому харчування варто планувати.

Нагадаємо, 17-річний хлопець Фабіан М. ліг на лікування в швейцарську клініку для скидання ваги. Одного разу він вирішив гарненько поїсти. Це було останнє рішення в його житті.

Крім того, більшість людей на Землі любить поїсти. Адже на нашій планеті існує стільки всього смачного. Більшу частину цих ласощів люди так і не спробують, однак будуть намагатися. А ви коли-небудь замислювалися про те, що станеться з вами, якщо є постійно? І можливо померти, якщо з'їсти велику кількість їжі за один присід?

Дивіться сюжет про їжу

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", горе-мати засудила маленьких дітей на вірну смерть.