В основному кашель звичайне явище, яке напевно було у кожної людини. Але бувають випадки, коли він говорить про наявність важких захворювань.

Протягом декількох днів або тижнів відбувається гострий епізод кашлю. А якщо він триває довше 7-8 тижнів, може перетворитися в хронічний. За допомогою вивчення характеру кашлю і супроводжуючих його симптомів лікарі можуть встановити точний діагноз, повідомляє Medic.ua.

Основними причинами кашлю є:

  1. Куріння може стати причиною незворотного ураження захисних структур дихальних шляхів. Через це організм викликає кашель для того, щоб захистити легені від зовнішніх атак. Такий тип кашлю може зникнути через кілька тижнів після того, як пацієнт кидає курити.
  2. Інфекції грудної клітки найчастіше виникають внаслідок застуди або грипу і саме через це їх важко діагностувати. Основні типи інфекцій грудної клітини - пневмонія і бронхіт.
  3. Туберкульоз відповідає за найважчий і стійкий кашель. Симптоми туберкульозу включають втому, кров в мокроті при кашлі, нічну пітливість і втрату ваги. Будьте обережні, тому що ця хвороба дуже заразна і вимагає тривалого лікування.
  4. Коклюш характеризується тижнями або навіть місяцями нападів задушливого кашлю. Такий стан може бути смертельним для дітей молодшого віку.
  5. Захворювання серця також можуть викликати кашель через заповнення легких рідиною. Симптомами є хронічна втома і труднощі з виконанням повсякденних завдань. Слід якомога швидше звернутися до лікаря, якщо є ці симптоми.
  6. Прийом ліків може також викликати кашель. Як правило, причиною такого кашлю бувають препарати для контролю кров'яного тиску. Кашель, викликаний ліками, часто сухий і погіршується в нічний час.
  7. Кашель також може бути викликаний раком легенів. Він може зберігатися надзвичайно довго і погіршуватися з часом. Стан може супроводжуватися кров'ю в мокроті, болем у грудях, втомою і слабкістю.
  8. Астма характеризується набуханням дихальних шляхів. Раннім симптомом астми є кашель, погіршується в нічний час і супроводжується свистом. Інші симптоми включають задишку і порушення сну.
  9. Віруси відповідають за тривалий кашель, що зберігається після зникнення основної хвороби. Здолати такий кашель допомагають безрецептурні сиропи від кашлю.

Раніше портал "Знай.ua" писав, які препарати провокують смертельну хворобу.