Для спокійного життя в "республіці" необхідно погодитися з низкою неписаних правил.

Про це пише "24 канал", посилаючись на розповідь журналістки Ольги Черненко.

Поштові повідомлення в "республіці" працюють тільки на Росію, так звану "ДНР" і всередині самопроголошеної "ЛНР". Тобто мешканці можуть писати листи, відправляти та отримувати посилки з Росії, однак вартість пересилки не дозволить робити це часто.

Документи місцевого значення - свідоцтва про народження та шлюб, дипломи, водійські посвідчення - все "місцевий". Права лише у випадку місцевої прописки або паспорта громадянина "республіки". І якщо за дипломом можна ще подумати і все-таки виїхати кудись вчитися, то зі свідоцтвом про смерть буде складніше.

Місцеві банки не ведуть зовнішню діяльність. Тобто грошовий переказ не здійснюється. Знову-таки існують приватні комерційні центри, які роблять перекази на їх приватна особа, а потім видають за їх відсоток від загальної суми операції. Довіряти цим особам - справа кожного.

Моди як такої немає. Немає магазинів модного одягу або брендових бутиків, якими зазвичай багаті центральні вулиці будь-яких міст. Є порожні торгові центри і повно комісійних магазинів, в яких можна відшукати щось брендове "дивною давності" і навіть з цінником.

Ліки в аптеках російські, але навіть з ними буває дефіцит.

Комендантська година не страшний сам по собі, пише Черненко. Місто засинає набагато раніше. Гасне світло, зникають люди, не ходить транспорт.

"І ось тоді стає по-справжньому страшно – місто здається порожнім і вимерли. І ранкова метушня, ринки, люди здаються міражем і сном, а ця порожнеча і тиша на вулицях – реальністю. І побачивши на власні очі такі порожні вулиці і поспішають додому рідкісних перехожих не віриться, що буде новий ранок і новий день", - зазначила журналістка.

Нагадаємо, перший заступник Голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) Олександр Хуг планує відвідати східну Україну, щоб перевірити ситуацію уздовж лінії зіткнення і її впливу на життя цивільного населення, оглянути, як просуваються ремонтно-відновлювальні роботи на об'єктах життєзабезпечення, і зустрітися з ватажками бойовиків Олександром Захарченко та Ігорем Плотницьким.

Крім того, в Держдумі Росії відкрили виставку з дивною назвою "Майбутнє починається в минулому. Росія - світ. Сирія. Донбас", на якій представили портрети головних кремлівських злочинців.

Дивіться сюжет про війну

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.иа", ватажок "ДНР" грабує жителів.