Багато чоловіків і жінкок люблять повалятися у ванні, адже це не стільки гігієнічна процедура, скільки справжнє задоволення. Ось тільки фахівці стверджують, що довго знаходитися у ванні шкідливо, і тому є чимало важливих причин.

Що відбувається в гарячій воді

Гаряча вода – близько сорока-сорока п'яти градусів за Цельсієм добре впливає на шкірні покриви, розширює пори, швидко видаляє бруд та надлишок сала. Також занурення в таку воду стимулює у людини обмін речовин і добре впливає на судини, вони розширюються, прочищаються, поліпшується дихання.

Але все це діє благотворно, якщо перебувати в гарячій ванні не більше десяти, максимум – п'ятнадцяти хвилин. Навіть якщо людина чудово себе почуває, далі тривала процедура починає негативно впливати на ті ж тканини та органи. Медики стверджують, що передусім страждає серце, особливо якщо область грудей довго занурена в гарячу воду. З'являється збільшене серцебиття, може відбуватися збій серцевих ритмів. Тривале розширення судин через гарячу воду знижує загальний кров'яний тиск, і для людей, які страждають гіпотензією, це може скінчитися непритомністю.

Популярні новини зараз
За прострочені комунальні платіжки можуть забрати половину пенсії: як ще покарають боржників Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати
Показати ще

Більш того, людська шкіра володіє захисним шаром, який змивається навіть теплою водою, а вже гарячою і з агресивними пінками для ванн або гелями для душу це відбувається ще швидше.

Навіть абсолютно здоровій і звичній до гарячої води людині слід перебувати в такій ванні не більше двадцяти хвилин.

Найкомфортніша для організму — тепла ванна. Температура води не повинна бути нижче тридцяти трьох і вище тридцяти семи градусів. Тобто це трохи нижче або трохи вище нормальної температури людського тіла. В такій воді добре здійснювати гігієнічні процедури дітям будь-якого віку і дорослим.

Лежати в холодній ванні не так приємно, як в теплій або гарячій, але лікарі рекомендують такі процедури людям, схильним до множинних неврозів, неврастенії, а також при втраті апетиту і для загального загартовування організму. Температура холодної ванни повинна бути не нижче вісімнадцяти і не вище двадцяти градусів за Цельсієм. Систематично занурюючись в таку воду можна поліпшити імунітет, посилити тургор м'язів, підвищить тонус шкіри.

Раніше портал "Знай.uа" опублікувала топ-5 найбільш популярних міфів про прийом ванни.