Кожен рік у третю неділю травня прийнято згадувати людей, які померли від СНІДу. В цьому році дата припадає на 20 травня. Головна мета цього дня – привернути увагу світової громадськості до проблем хворих на СНІД та носіїв ВІЛ-інфекції, а також до поширення цього захворювання в світі.

Уперше Всесвітній день пам'яті жертв СНІДУ (World Remembrance Day of AIDS Victims) відзначили в американському Сан-Франциско в 1983 році. Через кілька років з'явився символ руху проти цієї хвороби. Ним стала червона стрічка, прикріплена до одягу, а також різнокольорові полотна — квілти, зшиті з клаптиків тканини в пам'ять про безліч людей, які пішли з життя. Ці атрибути вигадав у 1991 році художник Франк Мур. І в даний час у Всесвітній день пам'яті жертв СНІДУ активісти цієї акції і просто небайдужі люди прикріплюють до свого одягу червоні стрічки.

Головні факти про СНІД

Згідно зі статистикою Всесвітньої асоціації охорони здоров'я, на планеті живе понад 42 мільйонів чоловік, інфікованих вірусом імунодефіциту (ВІЛ), і щодня ця цифра збільшується ще на 14-15 тисяч. Більшість ВІЛ-інфікованих — молоді люди у віці до 30 років. За останні 25 років від СНІДу померло близько 25 мільйонів чоловік.

Близько двох третин усіх хворих СНІДом живуть в Африці. На думку деяких вчених, на «чорному континенті» кожен третій дорослий чоловік інфікований ВІЛ; є країни, де вірусом заражено понад 90 відсотків всього населення.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого
Показати ще

Саме в Африці, як вважають медики, СНІД з'явився вперше. Вважається, що люди заразилися ним від зелених мавп. Перші згадки про СНІД з'явилися в 1980-х, і незабаром це захворювання стали називати «чумою XX століття».

Сьогодні, в третю неділю травня, люди у всьому світі згадують рідних, близьких, просто знайомих, померлих від СНІДу. Активісти руху проти поширення ВІЛ проводять лекції та інші просвітницькі заходи, спрямовані на те, щоб попередити людей про ризик інфікування і навчити їх уникати небезпеки. Також проводиться чимало пам'ятних та благодійних акцій по всьому світу.

Як повідомляв портал "Знай.uа", у День вишиванки 17 травня жителі Святошинського району Києва встановили незвичайний рекорд.