Чотири з п'яти сучасних загонів безкілевих і не менше трьох вимерлих об'єднують птахів, які не можуть літати і позбавлені кісткового кіля на грудях.

До безкілевих відносяться і страуси, і ківі, і ему.

Страус

Як показує новий аналіз, вони втратили здатність літати не через мутації в ДНК. Всьому виною еволюція.

Такий висновок зробила команда гарвардського біолога Скотта Едвардса.

Популярні новини зараз
А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд Якою буде погода у травні для українців: чи ховати парасольки та куфайки після квітневих дощів Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Вчені зуміли розшифрувати геном 11 птахів, включаючи вісім безкілевих, а також використовували вже наявні дані про ДНК декількох нелітаючих і 25 літаючих видів.

Потім вони визначили масу ділянок регуляторної ДНК, загальних для цих птахів, — у загальній складності їх знайшлося понад 280 тисяч, а 2355 фрагментів з них відрізнялися тим, що у безкілевих птахів зміни накопичуються швидше, ніж у інших.

Судячи з усього, це і є причиною неможливості до польоту.

За словами вчених, ці «підозрілі» регуляторні фрагменти часто розташовуються поблизу від генів, які керують розвитком кісток і кінцівок, і, судячи з усього, контролюють саме їх активність. Насправді, для нелітаючих птахів характерно зменшення величини, а то й повне зникнення цілого ряду кісток, необхідних для польоту, включаючи кіль та інші.

Вчені

Вчені показали, що ген, який запускає розвиток крил у курчат курки, дійсно «включається», якщо до нього приєднана регуляторна ділянка літаючої птиці тинаму. Але він не працює з аналогічною регуляторною ділянкою, яка запозичена у нелітаючого нанду.

Автори дослідження приходять до думки, що це вказує на порівняльну легкість, з якою може відбуватися втрата польоту. Судячи з усього, цей процес предки безкілевих переживали не менше трьох, а можливо, і п'яти разів протягом своєї еволюційної історії.

Нагадаємо, найстрашніші комахи в світі, здатні вбити людину

Як раніше повідомляв "Знай.ua", Науковці назвали нову жертву глобального потепління

Також "Знай.ua" писав про те, що Як виглядає самий таємничий птах України