Міжнародна група астрономів з Швейцарії, Франції і Німеччини вивчила алмази, виявлені усередині метеорита "аль-Махата ас-Ситта" (Almahata Sitta), і прийшла до висновку, що небесне тіло було частиною зруйнованої протопланети розміром Меркурій або Марс, яка колись існувала в Сонячній системі.

Стаття вчених опублікована в журналі Nature Communications.

Вчені заявили, що метеорит з великими алмазними кристалами був частиною астероїда 2008 TC3, який впав в Нубійську пустелю в Судані в 2008 році. Він відноситься до уреилитам – метеоритів, утвореним грубозернистими породами. Крім того, в ньому виявлено високу концентрацію вуглецю у вигляді графіту і алмазів і інших цінних копалин.

Вчені підрахували, що для утворення алмазів, знайдених в "аль-Махата ас-Ситта", необхідно тиск понад 20 гігапаскалів. Це вказує на те, що кристали не могли виникнути в результаті зіткнення з поверхнею Землі, а зросли в надрах великого небесного тіла.

Популярні новини зараз
Будуть під постійним обстрілом: астролог вказав, на які міста чекає пекельний тиждень 3 хвилини – правда чи міф? За скільки ракета "Циркон" може дістатися українських міст За безкоштовні поїздки в автобусах тепер доведеться платити Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні
Показати ще

Таким тілом, швидше за все, була планетезималь – "зародок" планети. Якщо протопланета була не менше Меркурія, алмази утворилися б у її центрі. Якщо за розміром вона була порівнянна з Марсом, тоді кристали повинні були сформуватися на межі ядро-мантія.

За словами вчених, результати дослідження стали першим надійним доказом існування в Сонячній системі вже зниклої планети.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що вчені напророкували масштабну катастрофу.

Вже до 2100 року в результаті наслідків глобального потепління затопить більшість великих американських міст, розташованих на узбережжях.

Про це пише Business Insider, до такого висновку прийшли вчені з Університету Боулдера в Колорадо.

Зазначається, що дослідники провели математичну симуляцію, завдяки якій стали відомі подробиці і масштаби насувається глобальної катастрофи.

Для прогнозування масштабів створили спеціальний плагін для програми Google Earth, з допомогою якого будь-який бажаючий може подивитися, виявиться його житло в зоні затоплення.