Спусковий апарат "Філи" став першим в історії пристроєм, який здійснила м'яку посадку на комету.

Фахівці Європейського космічного агентства (ESA) вирішили зіграти в гру з користувачами і виклали у себе фотографію з комети Чурюмова-Герасименко, біля якої побувала автоматична міжпланетна станція Rosetta, а спусковий апарат Philae був запущений на поверхню об'єкта.

Астрономи запропонували бажаючим знайти на знімку нижче, зробленому 30 серпня 2016 року з відстані 2,5 км, зонд "Філи". Відзначається, що зонд знаходиться на затемненому ділянці фото.

Популярні новини зараз
Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким
Показати ще

Так зонд на поверхні виглядає при максимальному збільшенні (один піксель - близько 5 см):

Цей знімок зроблений 2 вересня 2016 року з відстані 2,7 км. Габарити зонда - близько 1 м.

"Розетта" - перший космічний апарат, який вийшов на орбіту комети, а 12 листопада 2014 року відбулася перша в історії м'яка посадка зонда поверхню такого об'єкта. 30 вересня 2016 року Rosetta зіткнулася з кометою і завершила 12-річну місію.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що грузинські фахівці збираються культивувати на Марсі виноград після того, як четверту від Сонця планету колонізують.

Для вивчення можливості вирощування лози на Марсі планується створити робочу групу за участю держструктур, освітніх і дослідницьких установ.

Повідомляється, що спеціально для здійснення цих планів, в одному з тбіліських готелів створюється перша в регіоні урбаністична вертикальна теплиця-лабораторія, яка почне роботу з вересня. В ній будуть вирощувати, досліджувати і розвивати спеціальні сорти виноградної лози, які більш пристосовані до выживаниях в умовах суворого клімату.

Такий проект, вважають його автори, "важливий для позиціонування країни не тільки в процесі становлення регіональних технологічним хабом, але і для популяризації найдавнішої історичної та культурної спадщини Грузії".