Виписати пігулки і відправити на лікарняний медики давно вже не намагаються. Найчастіше пацієнту радять різного типу аналізи, більшість із яких не просто дуже недешеві, а ще й не мають жодного сенсу.

Як запевняють вчені з американського університету штату Меріленд, спроби дізнатися про недугу можуть бути марними, навіть якщо вам призначили сучасні процедури та методи діагностики. Все тому, що результати можуть виявитися не настільки інформативними, як того потребує встановлення остаточного діагнозу.

І таке буває не тільки в лікарнях США, а й по всьому світу. До речі, Україна – не виняток. В рамках експерименту фахівці перевірили 122 комплексні медичні доповіді, щоб дізнатися, які аналізи не просто непотрібні, а й навіть можуть зашкодити здоров'ю.

Популярні новини зараз
Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Лідером в антирейтингу визнали трансезофагеальну ехокардіографію – коли пацієнтові опускають спеціальний датчик у стравохід і таким чином спостерігають за роботою серця чи судин. Існує ризик, що випивши перед цим знеболювальне ви зведете ефект нанівець – виписку лікар не призначить та й почуватися будете не надто добре.

Відмовитися рекомендовано також від комп'ютерної томографії (ангіографії) легенів, адже хворий отримує величезну дозу випромінювання під час процедури, хоча про це не завжди попереджають. Не дієва вона і при легких респіраторних захворюваннях – краще вже зробити звичайний рентген, він принаймні виявить патології.

Забракували вчені також низку популярних діагностик, зокрема УЗД каротидної артерії, застосування спеціальних поживних сумішей для тяжкохворих пацієнтів клінік, стентування, агресивні методи лікування раку передміхурової залози і застосування сучасних антибіотиків. Всі вони можуть принести мінімальну користь тільки у 15% випадків.

Дивіться: українці про медичну реформу

Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені провели експеримент у стилі відомого фантаста.