Він виконував замовлення католицької церкви, але приховував язичницькі настрої. Поки всі називали месією Ісуса Христа, вірив в культ Іоанна Хрестителя. Леонардо да Вінчі безперечно вважається одним із найзагадковіших митців. І не тільки своєї епохи.

Код да Вінчі: відповідь на поверхні

Серйозним "нападом проти християнства" вже у сучасності експерти охрестили славнозвісну книгу Дена Брауна "Код да Вінчі". І хоча знавці запевняють, що в ній більше вимислу, аніж правди, все одно церкві це не дуже подобалося. Однойменний фільм створений на основі описів художніх робіт, архітектури, документів, і секретних ритуалів.

До чого тут письменник? Він першим відкрито заговорив про те, що налякало релігійних представників: католики та єретики були несумісні. Звичайно, белетристика далека від історії. Але як бути з картинами самого да Вінчі, які спростовують найвідомішу біблійну легенду про зрадника Іуду?

Таємна вечеря – рука Магдалени не випадковість?

Сама назва знаменитої роботи Леонардо да Вінчі "Таємна вечеря" несе в собі сакральне значення. Дійсно, багато полотна Леонардо овіяні ореолом загадковості, тут дуже багато символізму і прихованих послань. Замовив її в 1495 році герцог Людовік Сфорц. Своє унікальне творіння художник завершив в 1498 році. Розміри розпису склали 880 на 460 сантиметрів.

Популярні новини зараз
Кожному пенсіонеру підвищать індивідуально: у кого зміняться виплати "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати
Показати ще

Багато істориків вважають, що на розписі зображено євхаристія (причастя), оскільки Ісус Христос обома руками вказує на стіл з вином і хлібом. Правда, існує і альтернативна версія. Спочатку да Вінчі збирався зобразити апостолів втіленням добра і зла і довго не міг знайти людей, які б послужили моделями для створення його шедевра.

Та найскладніше художнику дався Іуда. Якщо детальніше придивитися на картину, можна помітити невідповідність пропорцій руки одного з апостолів, котрий подає ніж Христу аби розрізати хліб.

Припускають, що вона могла належати "святій грішниці", про яку у Біблії не надто багато сказано: Марії Магдалині. місце розташування вказує на те, що вона була законною дружиною Ісуса. З силуетів Марії Магдалини та Ісуса утворюється буква М. Нібито вона означає слово matrimonio, яке перекладається як "шлюб".

То чи міг Іуда бути у жіночій подобі? Правда чи ні, на це дадуть відповідь тільки трактати да Вінчі. Але проблема одна - він так любив завуальовувати всі натякати, що їх не бачили ні церква, ні експерти.

Дивіться: Архіви Да Вінчі. Тіньова сторона видатної людини

Як повідомляв портал "Знай.ua", шокуюче відкриття про Ісуса змусить переписати Біблію.