У всі часи людство стикалося з невидимим і жахливим ворогом: епідемії забирали життя сотень тисяч людей і новий спалах хвороби передбачити було майже неможливо. З плином століть змін в кращу сторону не сталося - смертельно небезпечні віруси як і раніше ставлять в тупик сучасну медицину. Щоб зрозуміти етіологію епідемії, лікарям потрібно так званий "нульовий пацієнт", знайти якого буває просто неможливо.

"Сарс"

У 2002 році китайську провінцію Гуандун вразила спалах дивною пневмонії, яка не піддається перевіреним способам лікування. Кілька людей загинули, а вже через рік «Атипову пневмонію» зареєстрували в Гонконгу, Америці, Росії і Канаді. Вірус SARS (ТОРС, важкий гострий респіраторний синдром) забрав життя 774 людей, що не так вже й багато для похмурих реалій сучасного світу. Але саме SARS, завдяки пресі, став справжнім символом епохи нових невиліковних хвороб.


Ебола

Популярні новини зараз
Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає
Показати ще

Цей небезпечний вірус був помічений лікарями ще в 1976 році. На відміну від своїх побратимів, Ебола не передається повітряно-крапельним шляхом, зате може похвалитися вкрай високим рівнем летальних результатів - гине до 90% хворих. Територією поширення стали африканські республіки, де велика частина населення існує за межею бідності, а значить рідко має доступ до чистої води. Спалахи Ебола не турбували світову громадськість аж до 2014 року: кого там хвилювали 13 тисяч інфікованих африканців і кого лякали 5 тисяч смертей, що сталися на далекому від цивілізації континенті. Але зараз про вірус говорять всі - в цьому році ВОС зафіксував перші випадки зараження в Європі і США. Ліки ж не існує в природі, оскільки жодна з фармкомпаній просто не займалася його розробкою. Найгірше, що Ебола постійно еволюціонує. Якщо вірус зможе розвинутися до передачі повітряно-крапельним шляхом, світ може очікувати епідемію страшніше бубонної чуми.

СНІД

Найнебезпечніше захворювання XX і XXI століть пора вже визнати справжньою епідемією. З 1981 року, коли скринька Пандори випустила цього тихого вбивцю, загинуло вже 25 мільйонів чоловік. Ліки від СНІДу не існує: за даними 2015 року, своєї долі покірно очікують 36 мільйонів чоловік, розсіяних по всій земній кулі.

Англійський піт

Англійської пітливість гарячкою охрестили найнебезпечнішу епідемію, неодноразові спалахи якої зафіксовані між 1485 і 1551 роками. Смертельний вірус вражав Європу і Англію, але за сто років лікарі так і не зуміли знайти джерело біди. Навіть найкращі уми того часу (в числі яких були сер Томас Мор і сам Френсіс Бекон) приписували лихоманку міфічним шкідливим речовинам, нібито формується в міських умовах.

Раніше портал "Знай.ua" писав про те, як відео батька, який співає для глухого сина, зворушило весь світ.