Завдяки штучному інтелекту і машинному навчанню науковці розробили алгоритм, який передбачає вигляд міст у майбутньому.

Такий крок вдалося реалізувати вченим з Університету Ла-Корунья в Іспанії, повідомляють ЗМІ.

Науковців надихнули до роботи природні біологічні системами. Вони припустили, що еволюційний процес можна адаптувати до міського середовища.

Також алгоритм вміє оцінювати кількість висотних будівель і визначати місце, в якому вони ймовірно будуть побудовані в далекому майбутньому.

Популярні новини зараз
Хто з українців залишиться без пільг у 2024 році "Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Переказ з картки на картку будуть жорстко контролювати: як можуть заблокувати картку Нова смертельна хвороба набирає обертів - "корона" допомогла їй обійти імунітет
Показати ще

Дослідження здійснили в районі Мінато, що у Токіо. Він є один із найбільш інтенсивно зростаючих районів світу.

Архітектор і керівник дослідницької групи Університету Ла-Корунья Іван Пазос розповів, що алгоритм показав точність у 80%.

Відтак науковці навчилися успішно знаходити закономірності зростання міста, які неочевидні у великих системах, і прогнозувати можливі сценарії його еволюції.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що недалеко від арабського села Абу-Гош, в районі Моца археологи виявили руїни неолітичного міста. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Унікальність в тому, що він існував приблизно 9000 років тому.

Зазвичай вважається, що неолітичні поселення ще не мали достатньої "культури".

Але, знайдене місто повністю спростовує цю думку. Через 400 років після заснування місто було покинуте з невідомих причин, і відновлений аж через 6000 років.

На протяжності приблизно п'ятисот метрів тут стояли десятки кам'яних житлових будинків, розкішні будови, імовірно, що служили храмами.

Під час розкопок також виявили людські скелети. Археологи відзначають, в період розквіту тут жило близько тисячі чоловік.

Ізраїльтяни добре знають про цю область, де розташоване неолітичне місто. Він лежав прямо на небезпечному, крутому повороті шосе між Тель-Авівом і Єрусалимом (сьогодні ця ділянка нарешті замінений транспортним мостом).

Місто було побудоване на злитті двох струмків. Будівельники міста 9000 років тому були одними з перших прихильників осілого способу життя. Хоча перші спроби по культивації сільськогосподарських культур в Леванте почалися ще 23 000 роки тому, потрібні були тисячоліття, щоб люди перейшли від полювання до землеробства.

Нещодавно, також, було виявлено ​​неолітичне село біля Шуафат, якої не менше 7000 років. На місці села дослідники виявили кам'яні будинки, які використовувалися протягом сотень років.