Група дослідників з Вашингтонського університету під керівництвом Томаса Куїнна з'ясувала, чому в тісних подвійних зоряних системах рідко виявляються планети, - пише Укрінформ.

Вчені моделювали поведінку систем, обмежившись лише такими, у яких період обороту зірок навколо загального центру мас не перевищує десяти земних діб. Фахівцям вдалося встановити: причина того, що в подвійних зоряних системах мало планет, полягає в наявності зони нестійкості.

Планета не може перебувати ближче певної відстані від свого подвійного сонця. За цією межею неможливе існування стійкої орбіти, і екзопланета, що потрапила в зону нестабільності, отримавши гравітаційний "стусан", просто відлітає в космічний простір.

З часом ця ділянка зміщується. За оцінками авторів дослідження, як мінімум 87% подвійних зірок з часом втрачають одну планету. При цьому втрата однієї з них може спровокувати руйнування всієї системи.

Популярні новини зараз
Світло відключатимуть на 6 годин, а про опалення взимку і не мрійте: українців серйозно попередили Хто заслужив на пенсію майже 10 000 грн: нова формула ПФУ наповнить вашу кишеню грошима Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Таємниця подвійних зоряних систем

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що вчені розповіли, коли насправді зародилося життя на Землі. Завдяки сенсаційній знахідці, зробленій археологами в австралійських горах, вчені отримали докази існування життя, яке з'явилося на Землі ще 3,5 мільярда років тому.

В горах Австралії вченим вдалося знайти останки графіту, вік якого оцінюється в більш ніж 3,5 мільярда років. Дані останки є свідченнями того, що у вказаний період часу на Землі вже існували археї. Дані одноклітинні мікроорганізми є примітивними, але все ж формами життя. Вчені пояснили, що 3,5 мільярди років тому атмосфера Землі значно відрізнялася від нинішнього стану справ на планеті, так як в ті часи рівень кисню був досить низький і не всі живі істоти могли б вижити в таких умовах.

Група вчених, що представляє Університет Вісконсіна, провела ретельний аналіз знайденого графіту, який встановив, що частина речовини в ньому має біологічне походження. Раніше передбачалося, що археї з'явилися на Землі лише 2,7 мільярда років тому, проте, останнє дослідження фахівців на чолі з Джоном Воллі зуміло довести, що живі організми з'явилися на Землі набагато раніше.