Група сибірських вчених провела серію досліджень, в результаті яких зуміла спрогнозувати, коли світ знову "засне", скутий льодом. Вчені відзначили, що на всі зміни в кліматі безпосередньо впливає орбіта Землі.

Про це повідомляє "Сьогодні".

Так, дослідники вважають, що в наступний раз льодовиковий період на Землі настане не раніше, ніж через 30 тисяч років.

На початку 20 століття сербський вчений Мілутін Миланкович оприлюднив теорію, що те, яким чином Земля рухається навколо Сонця, чинить максимальний вплив на всі природні процеси, що відбуваються на планеті.

Теорію Миланковича сибірські вчені взяли за основу, і пояснили чергування межледникових і великих льодовикових епох тим, що орбіта нашої планети видозмінюється. Фахівці стверджують, що Малий льодовиковий період на Землі закінчився ще в кінці 19 століття, коли і почалося глобальне потепління, що триває й донині.

Крім того варто відзначити, що сніг в Сахарі, заметіль в Нью-Йорку, замерзають Рим і Париж, аномальні снігопади в березні у Києві - ця зима запам'ятається всій планеті.

Популярні новини зараз
Побутовим споживачам пригрозили відключенням електроенергії: хто у "чорному списку" Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Звертайте увагу на серійний номер: які гривневі банкноти можна продати за нечувані суми
Показати ще

Вчені пов'язують похолодання зі зниженням сонячної активності і прогнозують: в найближчі 30 років наше життя зміниться не в кращу сторону.

Так коли ж весна? Це питання сьогодні найчастіше на різних мовах вбивається в інтернет-пошуковиках.

В Україні і Росії зима в цьому році спочатку запізнилася на півтора місяця, а потім в два рази перевиконала норму по снігу. Танути він, за словами синоптиків, буде як мінімум до кінця квітня.

Микола Терешонок, начальник відділу метеорології і клімату, ФГБУ розповів, що така висота снігового покриву характерна в більшій мірі для кінця лютого. А для кінця березня звичайна висота снігового покриву становить близько 10-20 сантиметрів.

В Японії, де вже мав розпочатися сезон цвітіння сакури, щосили бушує снігопад. Японці похмуро жартують, що його завіз з Росії міністр закордонних справ Сергій Лавров. Глава МЗС лише підливає масла у вогонь: "Раз ми не втручалися у ваші вибори, то вирішили втрутитися в погоду", - дає своє пояснення весняним аномалій в Японії політик.

Валентина Жаркова, професор Британського університету Нортумбрії зазнаяив, що сонячна активність зараз у великому мінімумі, і магнітне поле Сонця дуже сильно зменшується. Це означає, що космічні промені руйнують наші хмари в тропосфері, відкривають атмосферу і роблять температуру холоднішою.

Крім снігів, в Північній Америці і Європі з'являються дуже незвичайні північні сяйва - абсолютно незвичайного кольору. Це говорить, що частинки йдуть не від сонця, а від космічних променів. У зв'язку з цим ми вважаємо, що це початок глобального сонячного мінімуму, який буде тривати 30 років.

У свою чергу кліматолог Джон Кейсі, який співпрацює з НАСА, щодо ймовірних наслідків "Малого Льодовикового Періоду" не такий оптимістичний. Він і кілька його колег-науковців представили доповідь главам провідних світових урядів і ООН, в якому прямо заявили: людство в небезпеці.

Глобальне потепління чи похолодання?

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що маленька деталь змінила хід світової історії.