Вчені вважають, що вивчення найстарішої галактики допоможе визначити початковий етап історії виникнення Всесвіту.

У галактиці MACS1149-JD1, розташованої в 13,28 млрд світлових років від нас, астрономи знайшли кисень, який, на їхню думку, міг з’явитися там лише через 500 млн років після Великого вибуху.

Сигнал телескопа вловив наявність нейтральних атомів кисню, що утворюються в надрах зірок і потрапляє в міжзоряну середу на останній стадії їх існування. Атоми іонізуються через вплив випромінювання від інших зірок і випромінюють світло в інфрачервоній області спектра. А в зв’язку з розширенням Всесвіту радіація, яка проходить до Землі, стає мікрохвильовою. Вчені вважають, що вивчення цієї галактики допоможе визначити початковий етап історії виникнення Всесвіту.

Утворення зірок у Всесвіті почало відбуватися через 250 млн років після Великого Вибуху.

Популярні новини зараз
"Всі будуть начальниками": адвокат розповів, як в Україні змінили правила вручення повісток Дешевше, ніж чашка кави: Vodafone запустив пільговий тариф, але не все так радісно З 28 квітня та до 5 травня: "Нафтогаз" закликав споживачів оглянути газові лічильники Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Раніше "Знай.ua" писав про те, що астрономи виявили надмасивну чорну діру яку прозвали найпрожерливішою. Вони поглинає все навколо просто з рекордною швидкістю. А за кілька днів здатна "зжерти" масу, еквівалентну Сонцю.

Про це пише видання Publications of the Astronomical Society of Australia.

Космічне явище виявили на відстані 12 мільярдів світлових років від Землі.

Надмасивні чорні діри в активних центрах великих галактик здатні виростати до неймовірних розмірів, досягаючи маси в мільярди сонць. Швидкість цього зростання може бути різною, і чорна діра J2157-3602 тут рекордсменка. До своєї значної маси приблизно в 20 мільярдів мас Сонця вона додає ще по одному відсотку кожен мільйон років. Раз в два дня в її надрах зникає маса, рівна масі всієї нашої зірки.

Дослідженням займалися науковці з Національного університету Австралії.

Для спостережень Крістіан Вольф (Christian Wolf) і його співавтори використовували космічні апарати ESA Gaia і NASA WISE, а також наземний телескоп ANU SkyMapper.

Вчені відзначають, що J2157-3602 демонструє і рекордну світність: величезні маси падаючого в неї речовини випромінюють в тисячі разів яскравіше, ніж вся галактика, навколишнє чорну діру. Якби вона розташовувалася в центрі Чумацького Шляху, то ночами світло околиць чорної діри був би вдесятеро яскравіше повного Місяця. Шкода, що це потужне випромінювання зробило б неможливими не тільки романтичні прогулянки, але і, швидше за все, саме життя на Землі.