Міжнародна група вчених з Каліфорнійського університету зуміла створити бактерії, які містять напівпровідникові нанокристали і харчуються сонячним світлом.

Незвичайні мікроби можуть синтезувати найрізноманітніші органічні сполуки, причому набагато ефективніше, ніж при фотосинтезі. Для цього дослідники використовували Moorella thermoacetica - нефотосинтетичні бактерії, які при диханні з вуглекислого газу створюють оцтову кислоту. Детальніше про процес виведення бактерій-кіборгів вчені розповіли під час прес-конференції Американського хімічного товариства.

Дослідники відзначили, що гібридний мікроорганізм завдяки генетичним модифікаціям зможе генерувати паливо, пластмаси і поживні речовини, при цьому роблячи процес виробництва абсолютно безвідходним.



Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що вчені створили колірні індикатори свіжості продуктів харчування.

Популярні новини зараз
Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову "Всі будуть начальниками": адвокат розповів, як в Україні змінили правила вручення повісток Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще