У цей день православна церква вшановує пам'ять мученика Феодота Киринейского. Також у свята були й інші назви: «Федот – сніговий замет», «Федот весняний», «Вітри-віхровії». На Русі його назвали Ветроносом, через те, що у цей день часто були сильні вітри.

Федот був родом з Галатії, що в Малій Азії, але все життя провів на Кіпрі в Киринії. Коли він тільки прибув туди, то з допомогою сильної проповіді зміг багатьох язичників навернути в християнство. Тому його нагородили високим саном священика. В 4 столітті, коли почали гоніння на християн, заарештували і Феодота, його катували, але від віри єпископ не зрікся. Коли Костянтин Великий звільнив ув'язнених християн, Федот повернувся до своїх обов'язків і помер через два роки.  

Чого не можна робити 15 березня

Цей день завжди припадає на час Великого посту. Тому сьогодні не можна скандалити, занадто веселитися, пити алкоголь, потрібно їсти лише сирі овочі і тільки один раз в день після заходу сонця.

Приказки та прикмети:

  • Федот Ветроніс — скрізь суне свій ніс.
  • Євдокія Федота не запитала, весну спорядила, а він то дах зірве, то стіс розворот, мужиків турбує.
  • Яка погода 15 березня, таким і липень буде.
  • Якщо весь день йде сніг, значить, тепло настане нескоро.
  • Довгі бурульки означають довгу весну.
  • Морозний день – будуть проблеми із запасами корму для худоби і сінокосом.
  • Якщо Авдотья і Федот були ясні, то Єгорій (6 травня) і Микола (22 травня) теж будуть ясними. Якщо ж йшов дощ — це обіцяє мокре літо.
  • Якщо дме теплий південний вітер, то літо буде дощовим і теплим. Холодний північний вітер зі снігом віщує, відповідно, холодне літо.

Знай.ua повідомляв про погоду на травневі свята. Відомий астролог розкрив українцям всі карти. Прогноз погоди від астролога на весну.

Знай.ua повідомляв, коли і куди переводити стрілки годинника в березні, а також як підготувати організм до нового графіку. Щоб уникнути небажаних наслідків для організму, за тиждень до переведення годинників необхідно змінити рівень фізичного навантаження і ввести корективи в раціон харчування.

Як повідомляв портал Знай.ua синоптики розповіли, що в нашій країні протягом усього березня очікуються "температурні гойдалки" і боротьба між зимовою та весняною погодою.

Народні прикмети на 15 березня