Мін'юст України видав указ, в якому чітко прописаний механізм автоматичного списування боргів. Українські банки поки не поділилися інформацією про те, у кого і скільки необхідно списувати. Виконавча служба володіє вельми "вузькими" даними про переміщення грошей аліментників за рахунками.

Про це стало відомо завдяки повідомленням українських ЗМІ.

Так, підприємство "Національні інформаційні системи" у тримісячний термін має розробити порядок автоматичної взаємодії банкірів із виконавцями.

Гривня
Гривня

"В цілому автоматичні арешти і списання — це добре. Такий підхід дозволяє оперативніше розшукувати кошти і отримувати їх на утримання дітей. Що, безсумнівно, дуже важливо. Однак не можна забувати про ризики, критерії віднесення людей у списки боржників не змінювалися. У них досі можна потрапити необгрунтовано або навіть помилково. Притому отримати наслідки у вигляді арешту рахунку. І від нього, до речі, постраждає не тільки боржник, а й одержувач коштів. Адже через арешт рахунку йому не зможуть відправити гроші. Отримати рішення про зняття арешту не так вже й просто. Замість необхідних 10 днів суд може розглядати справу до місяця", - повідомив керуючий партнер АО Suprema Lex Віктор Мороз.

Популярні новини зараз
3 хвилини – правда чи міф? За скільки ракета "Циркон" може дістатися українських міст "Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Переказ з картки на картку будуть жорстко контролювати: як можуть заблокувати картку
Показати ще

Нагадаємо, нові аліменти, пенсії та курс валют: до чого ще готуватися українцям влітку.

Як повідомляв Знай.uа тисячам українців заборонили залишати країну.

Знай.uа писав, український школяр несподівано для всіх став батьком.